BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je čtv kvě 02, 2024 6:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 10:19 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Tak já se pokusim Vám tu jako první :twisted: představit mojeho Baworáčka :)


Dostal sem se k němu poměrně nenápadně...tak nějak ze zvědavosti sem občas vlez na e30.cz do bazaru a koukal sem, co je na prodej. Párkrát sem tam zahlídnul i e34 520i v takovej docela hezkej barvě, ale pokaždý sem to přešel se slovy "za 15 tis to bude vražda" :)

Asi po 14 dnech co sem tam to auto vídal se ve mě ale něco hnulo a řek sem si, že bych se na to moh zajet mrknout, když už to z Prahy nemam tak daleko. Původní myšlenka byla, že potřebuju nějaký auto na zimu a na ježdění po Praze, takže rozhodně žádnej 1A stav, kdy bych musel auto v jednom kuse hlídat a každej škrábanec by mě nasral...Prostě sem potřeboval něco, co dostane jenom to nejnutnější a bude se jenom jezdit a jezdit. Z fotek auto vypadalo přesně podle toho, jak sem si to představoval: chybělo pár lištiček, ulomenej držák zadního nárazníku...zkrátka fotky vůbec nenaznačovaly, že by to mohlo dopadnout jinak.

Když majitel otevřel garáž a vyjel ven, ještě jsem netušil, že to opět nedopadne podle mých představ...
Auto chytlo na první otočení a krásně se usadilo na volnoběhu. Zatímco tam před garáží pobublávalo na volnoběh tak sem se jal to prozkoumat. Po otevření dveří moji pozornost ihned upoutala roztržená sedačka řidiče a něco, co sem v první chvíli vlastně nevěděl, co se dějě. Interiér auta s cenovkou 15 tis. by přece měl bejt špinavej, poškrábanej a potrhanej, nebo ne? A co tu dělaj ty přední eletrický okna, já myslel že to bude sociálka!? Ten eletrickej šíbr vidim, nebo se mi to zdá? Jenomže eletrickej šíbr se mi nezdál a vnitřek nebyl špinavej a poškrábanej, ale auto bylo vypucovaný, že by se dalo z podlahy jíst a plasty vypadaly jako by právě opustilo bránu továrny. Nikde v celým interiéru sem nemoh kromě tý sedačky řidiče jedinou chybičku. V tuhle chvíli jsem si už podvědomě začal říkat, že se někde musela stát chyba a že asi koukam na jiný auto, než bylo inzerovaný (inzerát doslova říkal: už má něco za sebou, neni to žádnej topstav). No nicméně pokračoval sem prohlídkou techniky a kastle a byl sem opět mile překvapen. Kromě těch pár lištiček co na autě nejsou a několika miniaturních orezlinek (jenom povrchových) je lak naprosto v pořádku. Později jsem zjistil, že lak je dokonce moc v pořádku, to když sem na to doma vlítnul s leštěnkou :). Motor suchej, nikde z něj nic neteklo, na volnoběh nezakopával, zvuk měl zdravej a na plyn reagoval okamžitě krásným vytočením bez cukání a kuckání. Po zkušební jízdě bylo jasno. Chci ho :)

Proč sem ho vlastně chtěl? Na fotkách to sice nebylo vidět, ale to auto je neuvěřitelně zachovalý (interiér 99.9%, kastle 95%), všechny poruchy co má sou běžný opotřebení a tak se s nima počítá a výkon motoru mi naprosto dostačuje, nemam to na závodění. ZKrátka na tom autě je vidět, že s trochou péče z toho bude krásný auto :) Zkrátka sem asi taky BMW pacient, když si jedu koupit auto na "doježdění" a nakonec to skončí takhle... :)


No a co že sem si to teda přivez domu?:-)

Je to 520i s motorem M20 a manuální převodovkou. Rok 1990, 1. měsíc. Nájezd neznámý, ale nebude to zas tak moc, viz níže. Metalíza se menuje Luxorbeige a vůbec na ní neni vidět špína, což je jedině plus :)
Výbavu má celkem slušnou, pro mě takovej ideální základ:
-přední eletrický okna
-eletrický zrcátka
-ABS
-velkej BC + páčka k němu
-8x origo repro (6x vpředu a 2x vzadu), zatim neorigo rádio, ale časem asi seženu originál...
-eletrickej šíbr
-roletka na zadním okně
-loketka vzadu
-byl tam zásobník na kazety, ten už putoval do věčných lovišť...
-přední mlhovky
-17" kola na léto (předek 225/50,zadek 235/45, kola sou 8,5 široký předek i zadek, ET maj 13, bude třeba je nechat zrenovovat, sou dost poškrábaný), plechový 15" na zimu
-sundavací tažný
-skivak
-centrál na dálku
-LPG-nefunkční, pude ven a kufr bude konečně použitelnej, rezerva zabírá celkem dost místa...
-v autě je origo rezerva (na 15" pavučině...), hever, klíč na kola, zarážka pod kola, trojuhelník, origo lékárna pod nohama spolujezdce.
-folie na oknech


Auto má sníženej podvozek, nevim o kolik, ale řek bych, že je to tak akorát, dá se s tim rozumně parkovat i u obrubníku (pokud teda nemá 20cm) a ani na 17" kolech to nejni přehnaně tvrdý. Je to zkrátka taková "měkčí motorkára", nechá si to líbit strašně moc a v zatáčkách je to jako doma (dost často jezdim s O2 a nebo s felicií, tak proto sem z toho tak nadšenej :) )
Co se týče výkonu motoru, neni to rozhodně špatný a když se tomu dá pořádně za uši, tak se to hejbe celkem obstojně, až bych skoro řek, že víc než dobře na to, že to má mít papírově cca 13O koní. Předjíždění s tim neni žádnej problém, stačí jenom mít zařazenou tu správnou rychlost. Každopádně tady změny ani moc neplánuju, bohatě mi to stačí.

Podrobnější stav při koupi byl asi takovejhle:
Je třeba vyměnit komplet brzdy, vepředu sou sice nový destičky, ale kotouče sou vpředu tak na hranici a vzadu už tu hranci překročily tak před 10 tis km, nemaj ani 3 mm. Ručka neručkuje, takže ta bude chtít taky dát do kupy.
Přední náprava je klasicky vymlácená, ale celkem na to má nárok, je to komplet originál z fabriky (až na ty pružiny).
Za studena chytá krásně, po kratším odstavení teplýho motoru taky, ale jakmimle se to nechá stát třeba 20 min, tak se tomu moc nechce, takže to bude třeba taky pořešit.
Těch pár povrchovejch orezlinek odstranim co nejdřív, dokud je to jenom povrchový.
Zadní nárazník je vysazenej z levýho držáku a ze spodního taky.
Bude třeba nechat seřídit ventily.
Musí se vyčisti koberec v kufru, je umazanej od šmíru nebo co to je.
Ureznul vejfuk (koncovej tlumič).
Musim vyměnit pedály, sou tam nějaký kovový nesmysly a strašně na tom kloužou boty, když sou jenom trošku vlhký, dam tam obyč gumový nášlapy...



Zatim sem to bohužel nestihnul pořěšit všechno, ale většinu věcí už řěšim (shánim potřebný díly). Zatim sem dotáhnul do finále jenom vejfuk (origo) a zadní nárazník už sem nasadil zpátky do těch příchytek. Brzdy doufam budou taky co nejdřív a pak ta přední náprava. Ale neni třeba nikam chvátat, přes zimu stejně asi nebude moc jezdit, mam podauto na zimu :)

No a plány na dalekou budoucnost (doufam, že to nebude zas tak daleká budoucnost :) sou takový, že bych rád kožený anatomy, černou stropnici, 17" nebo 18" BBS, možná xenony, M-tech II volant a možná samosvor, i když při výkonu 130 koní bych to využil tak možná na sněhu, takže se na něj asi vykašlu.

Pokud budete mít nějaký nápady co a jak a kde vylepšit, tak sem s nima :)



No taky by to asi chtělo nějaký fotky, tak taky sou:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Fotka interiéru, na který toho bohužel neni moc vidět, kromě tý trhlý sedačky...
Obrázek

S kámošovo Mazdou 323
Obrázek

A tady ještě fotky od bejvalýho majitele, protože zatim jiný fotky motoru nemam a ta jedna fotka interiéru co mam stoj za prd :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ty hnusný koberečky už sem vyhodil :) A ten osmraďovač ovzduší už se taky válí v popelnici :-)
Obrázek
Obrázek




Už mam taky první "nasrávací" zážitek s autem za sebou :D. Auto sem koupil na plecháčích a ten zážitek se dosatvil při přezouvání na alu...Zadní kola nikdo asi dlouho nesundaval, protože sem u každýho kola strávil tak hodinu, než sem ho sundal. Bylo to zajímavý, ale nakonec se povedlo a řek bych, že výsledek docela stojí zato :-) Pro ilustraci, jak auto vypadá na plecháčích tady jedna fotečka:
Obrázek

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Naposledy upravil Plech dne sob úno 20, 2010 4:04 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 1:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 8:02 am
Příspěvky: 59
Je to fešák na to co stál. Určitě si udělal dobrej kšeft. A kola udělaly hodně jako vždy.

_________________
E39 523i (18¨Styling 69) & E46 M3 (19¨ MVR Magnum)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: stř říj 14, 2009 11:11 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
Podle fotek, je to opravdu fešák, za ty prachy týýjóóó...2.0 teda nemusím ani v e30, ale jako winterwagen je to cajk...tahle barva je pěkná, pořád potkávám černé, stříbrné, už je to nuda... mám černou matnou novej celolak, dost nepraktické, ale fešák...do klubovek vložím, až bude čas ;)

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 10:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
No právě že sem to auto původně myslel jako winterwagen, ale nakonec mi přišlo moc hezký na to ho tahat v zimě do těch posolených sraček...takže zimu si budu užívat ve felicii :)

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: sob říj 17, 2009 8:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:50 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Pravda,že vypadá jako fešák na to jak si to popisoval na začátku... E34 je prostě nej... Dřív jsem taky míval 520 12ti ventil a přišlo mi to líný.... kór když se pustila klimoška.... Akorát motor zněl jak šicí stroj,ventily byli O.K.tak sem jezdil dál a pak mě prasklo vahadlo... Po rozhození sem zjistil,že všechny vahadla mají v sobě od vačky kráter a po výměně ten motor jen ševelel a jelo to o poznání líp... Možná bych někde vyhrabal fotky těch vahadel,koukal sem na ně jako blázen

_________________
Obrázek
BMW E34 540iA :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: ned říj 18, 2009 11:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Vzhledem k tomu, že občas jezdim s felicií 1.3 a nebo octavií 1.9tdi tak mi to moc líný nepřijde. Pravda je, že je to motor spíš na klidnější svezení, ale když se na to pořádně šlápne a hezky se to vytočí, tak se to celkem hejbe. A s leností s puštěnou klimou vůbec žádný problémy nemam, nejni tam :).Každopádně mě to bohatě stačí. A kdyby přestalo, tak je tu vždycky možnost dát tam něco silnějšího.

K tomu šicímu stroji...s tim taky budu muset něco udělat, má to přesně takovej zvuk taky. Ty fotky sem radši nedávej, ani nechci vědět, co mě čeká :D

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2009 2:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Tak o víkendu sem konečně našel čas na to, něco málo pořešit, událo se tohle:

-novej olej + olejovej filtr (klasika 10w40)
-vyhodil sem vošklivý kovový pedály, dal sem tam místo nich obyčejný gumový
-koupil sem novou hlavici na řadící páku :)
-doplnil/vyměnil sem žárovičky v budíkách
-rozchodil sem brzdový světla
-předělal sem eletriku od rádia, takže to konečně hraje :-)
-začal sem vyndavat LPG, ale bohužel sem to moc daleko nedotáhnul, zaseknul sem se hned u bomby, sou zarezlý šrouby a moc místa na to tam něco vymejšlet bohužel neni, tak uvidíme, jak to dopadne...
-vyčistil sem koberec v kufru
-nemrznoucí směs do chladiče, namíchal sem to cca do -30, snad to bude stačit :-)


Nový zjištění:
-zaseknutý ventily topení, pořád to topí
-špatnej termostat

Dotazy:

1) na disk o šířce 8.5 patří správně jak široká guma?
2) je špatná baterka a auto s ní velice špatně startuje. Po jednom neúspěšným startování, který trvalo cca 2x 30 vteřin sem úplně náhodou vlez do motoru a kouknul na olejový víčko- byla tam krásná bíllá emulze. Potom sem to kabelama nakopnul a ujel asi 40 km. Emulze už tam nebyla. Od tý doby sem koukal ještě dvakrát a už nikdy sem jí tam neviděl. Kde se tam vzala?

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2009 2:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
A eště pár fotek, co sem vyhrabal v mobilu:

Už s rádiem:
Obrázek

Ještě bez rádia:
Obrázek

Ovládání střešního okna :D
Obrázek

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2009 2:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 29, 2009 12:22 am
Příspěvky: 182
Bydliště: České Budějovice
Plech píše:

Dotazy:

1) na disk o šířce 8.5 patří správně jak široká guma?
2) je špatná baterka a auto s ní velice špatně startuje. Po jednom neúspěšným startování, který trvalo cca 2x 30 vteřin sem úplně náhodou vlez do motoru a kouknul na olejový víčko- byla tam krásná bíllá emulze. Potom sem to kabelama nakopnul a ujel asi 40 km. Emulze už tam nebyla. Od tý doby sem koukal ještě dvakrát a už nikdy sem jí tam neviděl. Kde se tam vzala?

1)BMW dává na 8,5 245mm
2)Pokud je zima a auto chvíli stojí, tak tam zkondenzuje voda a vytvoří se emulze, voda se po zahřátí vypaří a zmizí.

_________________
BMW e39 530iA kombajn - na prodej
Ford Mondeo 2.5V6 - premisťovák - na prodej
BMW e36 328i Cabrio - 1998, Orientblau, R6 Summer car :)
Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D - vyprošťovák - originální příslušenství BMW
ex. BMW e39 530d - dehťák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2009 2:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Díky :-)

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO