BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pát kvě 03, 2024 4:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plechovo Pětsetdváca :)
PříspěvekNapsal: pon led 25, 2010 6:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:50 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Tak to na jednu stranu gratuluju. 5er je mi líto,ale změna je život ;) Docela se tešim na fotky a věřim,že je to pohodlnější než 5er :lol: Tak ať slouží

_________________
Obrázek
BMW E34 540iA :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2010 4:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Tak jak už sem napsal, 5er mě opustila po "menší" nepříjemnosti s motorem, takže sem najednou naprosto nečekaně byl bez BMW, což pro mě jako BMW-positive je něco jako kdyby byl feťák bez matroše...

Jelikož sem opět chtěl auto, na kterým bude nějaká práce (nebaví mě jenom jezdit a leštit, rád taky ladim, a ač moje zkušenosti zatim jsou na levelu 1 tak doufam, že s určitou pomocí se to časem někam dostane :-) ), tak sem pravidelně prolejzal e30 forum a koukal sem, co se kde šustne a jaká je aktuální nabídka. Jednou večer sem se hodně nudil a tak sem vzal bazárek doslova ůtokem a jel sem od konce do začátku (spíš jen tak ze zvědavosti, co tam před 5 lety prodávalo a za kolik) a našel sem úplně náhodou E32, co prodával Pražec. No jelikož tam bylo pár postů od zájemců, tak sem ani nemyslel, že ještě bude na prodej, ale druhej den sem zavolal a zjistil, že je k mání, tak sem se domluvil na další víkend a v neděli k večeru sem z Prahy vyrazil do Plzně na obhlídku stroje :-)

Měl sem velikou radost, že prodávající byl tak hodnej a dojel si pro mě do Plzně na nádraží ( 40km od auta) a vzal mě autem, jinak bych asi v autobuse zapustil kořeny...

Nicméně dorazily sme k autu, já ho prohlídnul, projel a poznatky byly následující:
- karoserie v celkem slušným stavu, nějaká ta bublinka a puchýřek se samo najdou, ale nic, co by se nedalo přežít. Nabouranej pravej roh (blinkr, nárazník, blatník)
- interér paráda, sice hadr, ale zachovalej a plasty nedojebaný, dokonce origo rádio BMW
- motor- tady ještě nevim, protože běží nějak divně, jenom na 5 válců. Jelikož auto stejně stojí, tak zatim žádnej pokrok, ale bude to 1. věc, co se bude řešit. Ale jinak jede dobře i na 5, vodu ani olej nebere, teplotu drží jak židovská víra svátky, takže v tomhle směru dobrý.
- podvozek- špéra bomba (moje 1. ...), vzadu asi mrtvý tlumiče nebo jejich uložení a mrtvý zadní silentbloky, vpředu megabrutálmaximálně dojebaná náprava (vůle ve volantu cca 60 stupňů na každou stranu, vážně maso, po kontrole je to asi převodkou a čepama...)

Celkově mě ale sedma zaujala a tak sme si plácli a já sem se vez domu v novým. Teda vez, díky vůli ve volantu, sjetejm zimákům a sněhu sem se spíš plazil, ale dobře to dopadlo a sedma je doma.

Moje první poznatky po 200 km cestě sou asi takový, že je i přez špatnej podvozek neuvěřitelně komfortní (proti e34 na 17" a na sníženým podvozku je to jako v bavlnce...), místa je tam taky poněkud víc (hlavně na zadních sedačkách, v E34 sem si za sebe nesednul ani omylem, tady bez problému), v interiéru i přez rok výroby různý fajn věci (odkládací prostor pod palubkou vlevo od volantu, e34 to má až po FL, sedma už v roce 88 :-), obšitá palubní deska, sice hadr, ale fajn detail...), motor i přez to, že nejni ve 100% stavu umí slušně zatopit a se vysokých rychlostech netočí přehnaně moc (při 120 cca 2 tis), odhlučnění je taky o moc lepší než u e34.... Sem zvědavej, jak o ní budu mluvit za rok :-)

Nějaká ta specifikace:
- rv 1989, model 730i (m30)
- samosvor
- ABS
- el všechny okna
- přední mlhy
- vyhřejvaný přední okno
- originál BMW rádio
- loketka vzadu obsahující odkládací díru
- malej BC
- bodovky + světýlka u slunečních clon
- centrál
- el střešní okno

Když to shrnu, tak víceméně sedma v základu, ale že by mě to nějak vadilo, to ani ne. Chybí mi snad jedině tempomat a loketky vpředu...


No a plány jsou následující:
- hodit motor do 100% stavu
- opravit bouchlej předek, láknout některý rzí načatý plechy
- CZ doklady
- opravit převodku a dít do cajku přední a zadní nápravu
- doladit různý blbosti (na checku svítí ostřikovače, i když tam je voda atd...)
- nový pneu, možná i nějaký alu kola, ale na sedmě mě ty poklice ani nějak nevadí, alespoň je taková nenápadná...:-)
- rád bych tempomat, takže pokud půjde dodělat, tak ten
- komplet repase brzd, vzádu se zasekávaj pístky

Až bude všechno tohle hotový, tak se uvidí, co dál....

Vlastní fotky ještě nejsou, takže pro začátek musí stačit ty z inzerátu na prodej...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2010 11:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 7:15 pm
Příspěvky: 239
Pěknej příběh, pěkná barva sedmy. Tak přeji, ať tvůj zkušenostní opravářský level stoupá strmě vzhůru a hlavně ať slouží jen k spokojenosti ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2010 12:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 23, 2009 10:53 pm
Příspěvky: 402
Tyvole chlape s podobnejma zavadama se do toho vrhnout... tos měl sakra absťak :lol: je vidět že se toho nebojiš a když jsi zručny tak to i zvladneš opravit :) nevim už za kolik byla v inzeratu ale myslim že byla fakt za hubičku že?
Přeji hodně kilometrů bez nehod ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2010 4:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Když sem k ní jel, tak za ní chtěl 11 tisíc, ale vzhledem k tomu, že sem dopředu nevěděl některý závady, tak sem za ní nakonec dal 5500, takže cena za takový auto naprosto špičková.
Uvidíme, jak se s tim poperu, už teď je jasný, že některý věci nezvládnu a budu to muset hodit k honzovi (třeba tu převodku řízení si netroufam vyměňovat ani omylem..), ale co půjde, tak se budu snažit vymyslet sám :-)

Zatim mě ale nejvíc pobavilo to, že sem si až 4 dny po tom, co sem to přivez všimnul, že přední nárazník má jinou barvu :D (obhlížel sem to za tmy...)

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2010 4:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 23, 2009 10:53 pm
Příspěvky: 402
tykraso tak to je dobrej kup! :o

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: sob úno 20, 2010 5:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:50 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Vypadá zajímavě,až jí doladíš,tak bude fešanda... Mě osobně by tam chyběla kůže,ale pokud je ten hadr v pěknym stavu,tak proč ne...

_________________
Obrázek
BMW E34 540iA :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 7:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Tak sem se dneska krásně nasral, jelikož sem přijel do Prahy, kde auto momentálně stojí a co nevidim...do zámku nejde klíč, auto odemčený, spínačka na sračku....

No vidět toho cucáka, co tohle udělal, tak bych šel asi sedět, protože to co bych mu udělal, by si za rámeček rozhodně nedal. Normálně bych ho pověsil za koule do průvanu, čuráka. Holt zas nějaká fetka neměla na materiál, takže proč bych si nevyměnil zámky a spínačku, že...


EDIT: dotaz, nevim, kterou noc se to stalo, ale stalo se to někdy od pondělka do dneška, myslíte, že je možnost, že se pro to někdo ještě zkusí vrátit? Že bych si ustlal v autě a počkal si na něj :twisted: :!:

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 9:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 03, 2009 8:18 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Šternberk
Nemas moznost to zagarazovat?Az si bawo vymazlis tak to bude srat jeste vic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: RIP 520, new 730 :-)
PříspěvekNapsal: ned úno 21, 2010 10:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 12:13 pm
Příspěvky: 189
Bohužel nemam...na vlastní garáž jaksi nejsou money a do tátovo se to nevejde, je to moc široký...to je garáž tak na trabant...
Až bude vymazleno, tak přibude i Magicar, tak snad tyhle problémy zmizí...

_________________
E32 730i
ex E34 520i
ex E30 325e


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO