BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon čer 17, 2024 4:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 12:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 15, 2010 8:56 pm
Příspěvky: 71
No.... na to prostě nejde ani nic říct!!!!
Jinak tuhle rozepři o otázce výměny lifetime olejů v automatech teda už ukončím jako samozvaný vítěz z důvodu vyčerpání slov a argumentů protivníků 8-) Jsem rád že jsme to byly my, toto naše fórum kdo tento mýtus a příčinu mnoha rozepří má na svých stránkách za uzavřenou kapitolu tímto klíčem http:/co//www.bmw7resource.co.uk/TechDocs/ATFchecking.pdf přímo od BMW AG v jeho bulettinu a to ve formě varování na tento jeďiný akceptovatelný postup podle instrukcí v TiS


Tobě ať masařka ještě dlouho lítá v tý 4.3l V8 bez starostí a Blackiemu taky a navíc má tu káru fakt moc pěknou,to musím uznat a jako celek je to na 1.-ku! Jéňa


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2010 12:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 29, 2009 1:38 am
Příspěvky: 79
Bydliště: SeWeRoČech
Milda píše:
Čauky ! Potřeboval bych poradit,koupil jsem 530d r.v.2000 automat ,nejde dát zpátečka a když dam neutral nebo Péčko tak je cítit že tam je jako rychlost a na neutral se to rozjede,někdy se ale povede dát spátečka i neutrál ale je to jako v mezipoloze těch rychlostí .jinak na Déčko i manuální řazení to funguje normálně. jede to řadí to podřazuje ani žádný zvuky to nevydává,nesetkal se s tím náhodou někdo? díky za pomoc.Milan. :cry:


zapečený lamely-jsem měl-olej SRN z BMW


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2010 8:35 am 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 5:57 pm
Příspěvky: 221
Zajímavé, že každý chce automat opravit tím, že vymění olej a myslí si, jak to bude vše OK. Do převodovek v e39 "patří" tři různé typy olejů. Rozhodující je štítek na převodovce, většinou to nejde dohledat najisto ani podle ETK.

Pokud tedy do dané převodovky patří ATF (nejlevnější, ale nejméně obvyklá varianta), asi bych s výměnou neváhal. Pokud tam ale patří origo BMW olej, což je pravděpodobnější, je třeba trochu počítat - kanystr oleje má 20 litrů, litr stojí cca 7-8 kil. K tomu filtr + práce, tedy cena se celkem vyšplhá.
Oproti tomu jetou funkční převodovku lze sehnat od cca 8 tisíc - otázkou tedy je, zda prostě nejezdit, dokud to jede a potom nevyměnit převodovku.

Ano, argument proti je, že můžete koupit převodovku v podobném stavu, těsně před smrtí, apod..., nicméně to se dá eliminovat tím, od koho ji koupíte a pořád to vychází levněji, než výměna oleje. Ideální se jeví koupit jetou převodovku, do které patří ATF, a při výměně převodovky do ní nalít nový olej.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 04, 2010 10:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 15, 2010 8:56 pm
Příspěvky: 71
zapečený lamely-jsem měl-olej SRN z BMW[/quote]

Nejezdil jsi náhodou na ATFko,že ne???? ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 06, 2010 8:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 29, 2009 1:38 am
Příspěvky: 79
Bydliště: SeWeRoČech
Jéňa píše:
zapečený lamely-jsem měl-olej SRN z BMW


Nejezdil jsi náhodou na ATFko,že ne???? ;)[/quote]
Tak to ti přesně neřeknu,protože to měnil co mi to prodal,jezdí pro olej do BMW v německu,musim se zeptat.
Vím jen to,že když sme to rozdělaly ,byl to černej hnus


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 09, 2010 10:55 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 03, 2009 12:06 pm
Příspěvky: 217
Bydliště: Častolovice city - východní čechy
Life time olej - je doživotní olej. Takže musí vydržet celou životnost auta, kterou udává výrobce -což je cca 10 -12 let (pak by mělo jít auto do šrotu) . Výrobce nepočítá s tím, že se za pomocí šikovných rukou a dalších financí prodlouží životnost auta na 20 let. :idea:

_________________
(OO=[][]=OO) E34 520I M50B20
(OO=[][]=OO) E34 525IA M50B25TU
(OO=[][]=OO) E34 540IA M60B40
I´m Dj Pioneer rulezz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 7:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 15, 2010 8:56 pm
Příspěvky: 71
milonovo píše:
Přelouskal jsem s bídou to první,ale nějak nemám potřebu to komentovat :lol: To další už číst nebudu,protože to asi bude podobný.
Přeju Ti hodně zdraví! 8-)


Tobě taky a prosím tě........už tady nic neraď a jak sám píšeš - nekomentuj,díky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO