BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon čer 17, 2024 8:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Občas línej
PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 10:23 am 
Offline

Registrován: úte srp 17, 2010 10:07 am
Příspěvky: 4
Ahoj, mám BMW 540i E39, manuál.
Jsem druhý majitel, prvního znám osobně, takže má poctivejch 120tkm.
Předně bych chtěl říct, že je po servisu, který jsem si dělal sám, takže nové svíčky, olej, filtry tam jsou.
Ten problém se ale vyskytoval už dřív a zdá se mi, že je to čím dál častější.
Občas při nízkých otáčkách jakoby nejede na všechny válce, hlavně, když je studenej.
Pak, když se zahřeje (ani nemusí bejt na optimální teplotu) nebo je teplejší počasí, tak jede jak má. Ale občas (teď už častějc) nejde do otáček tak rychle, jak by měl... Ale vypadá to, že jede na všechny válce...
Zkoušel jsem měnit i "fajfky" u svíček z jinýho bmw, tyhle jsem zkoušel v tom druhým. U mýho furt ten samej problém, u druhýho nikoliv. Začal se mi sypat jeden katalizátor, tak mě napadlo, jestli to může být tím, nebo třeba vzduchovými váhami (nezkoušel jsem jiné)...
V motoru nic "neklepe". Prostě někdy jede, jak má, někdy je línější. Napadá mě prostě nějaká elektronika...
Máte někdo nějaké nápady nebo zkušenosti ohledně tohohle problému?
Díky Pepa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 11:11 am 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 11, 2009 10:38 pm
Příspěvky: 569
To muze byt cokoliv, i ten vysypany kat. Rozhodne bych proveril rozdelovac (palec), zvlaste pokud to za studena jede jen na par valcu. Ja mel podobny problem u m30, za studena to vubec nechtelo chytat, zabiralo jen par vlacu (naprosto nahodne) a bylo to prave palcem rozdelovace.

_________________
E39 540i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: úte srp 17, 2010 7:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob srp 07, 2010 10:32 am
Příspěvky: 39
Môže to byť kľudne váha vzduchu. Skús ju "pokusne" odpojiť, či pocítiš rozdiel. Preventívne môžeš vyčistiť MAF senzor.

http://www.youtube.com/watch?v=J8Kp8qyDIfU

_________________
BMW E34 525i 141 kW ('93) brokatrot metallic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 1:00 am 
Offline

Registrován: úte srp 17, 2010 10:07 am
Příspěvky: 4
Díky za radu, vyzkouším vyčistit, odpojit a dám vědět...
Taky sjedu na vrakáč, jestli by tam neměli na půjčení kdyžtak jiný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 1:06 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 5:57 pm
Příspěvky: 221
Začal bych diagnostikou, takhle můžeš na zkoušku povyměňovat půl auta a bude to stejný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 8:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 16, 2010 7:31 pm
Příspěvky: 27
archeolog píše:
Začal bych diagnostikou, takhle můžeš na zkoušku povyměňovat půl auta a bude to stejný.


Má pravdu ten chlapec


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: pát srp 20, 2010 7:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 15, 2010 8:56 pm
Příspěvky: 71
Souhlas s Archeologem,začni nejlépe tovární diagnostikou a na palec rozdělovače zapomeň!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: sob srp 21, 2010 11:14 pm 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 11, 2009 10:38 pm
Příspěvky: 569
Jéňa píše:
Souhlas s Archeologem,začni nejlépe tovární diagnostikou a na palec rozdělovače zapomeň!


Proverit palec je otazka na par minut, staci rozmontovat a podivat se, jestli neni popraskany...Navic to, ze je popraskany palec rozdelovace a obcas to nepali na vsechny valce ridici jednotka nepozna, cili na diagnostice nenajdes nic. Rozhodne ne u e34 a 39. S novejsimi zkusenosti nemam.

Diagnostika je rozhodne spravny krok, nicmene tu doma clovek zpravidla nema. Ja osobne bych proveril co se proverit da v domacich podminkach a teprve pak resil diganostiku, uz jen z roho duvodu, ze neni zadarmo a vsechno tam taky nanejdes.

_________________
E39 540i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2010 9:55 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:36 pm
Příspěvky: 21
No aby jste se domluvili. Žádná E39 opravdu, ale opravdu, palec rozdělovače nemá.
Pepa si sice něco měnil co nazval "fajfky", ale ve skutečnosti to asi byly zapalovací cívky u svíčky.

Co vím tak nejčastější problémy u benzínových bmw motorů bývají čidla a senzory.

Ale diagnostika by měla být první krok. Asi před rokem jsem byl v Renocaru a diagnostika stála 714 Kč. A pokud něco najdou tak se to vyplatí. Jestli né, tak si zahraješ na slepou bábu a budeš vyměňovat jednu věc za druhou, abys po zjistil, že to byla až ta poslední...

_________________
e39 528iT


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2010 8:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 15, 2010 8:56 pm
Příspěvky: 71
wEnC píše:
No aby jste se domluvili. Žádná E39 opravdu, ale opravdu, palec rozdělovače nemá.
Pepa si sice něco měnil co nazval "fajfky", ale ve skutečnosti to asi byly zapalovací cívky u svíčky.

Co vím tak nejčastější problémy u benzínových bmw motorů bývají čidla a senzory.

Ale diagnostika by měla být první krok. Asi před rokem jsem byl v Renocaru a diagnostika stála 714 Kč. A pokud něco najdou tak se to vyplatí. Jestli né, tak si zahraješ na slepou bábu a budeš vyměňovat jednu věc za druhou, abys po zjistil, že to byla až ta poslední...

Přesně tak!!!! A co se týká diagnostiky GT1 pro BMW tak ta ti napíše úplně přesně výpadek v zapalování konkrétního válce a kolikrát to bylo! Podle mě je lepší nedělat špekulanta a zaject do BMW na diagnostiku. Ale pro milovníky a majitelé pevných nervů samozřejmě přeju hodně štěstí v hledání palce rozdělovače u Mxy motoru u E39ky!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO