BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon čer 17, 2024 7:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 1:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 27, 2009 7:34 am
Příspěvky: 239
Bydliště: Plzeň
Jako první bych skontroloval relé benzinový pumpy, jako druhé hlavní relé řídící jednotky.
Co se týká vynechávání studenýho motoru tak to mě dělá taky. Jak se zahřeje jde jak katrpilar:D
Závada neznámá, diagnostika chybu nehlásí ostatně jako většinou:)
To že se mu občas nechce ani za tepla neni to třeba jen tim, že ti spíná kompresor klimatizace a vrtule na chladiči? Ono když to běží obojí tak se mu opravdu o poznání víc nechce:D
Ten katalizátor může bejt příčinou problémů.
A co spotřeba? Ta je normální? Jsou tam nějaký souvislosti? Hledej nějakou spojitost. Netankuješ benzin jen na 1 pumpě a ještě na tý nejlevnější?
Diagnostika je dobrá věc na běžný závady jako když nefunguje váha vůbec, auto nejde nastartovat, vadná lambda, vadný primární vinutí cívky, teplotní čidlo, snímač otáček atd. Ale jakmile auto jede a zlobí jen málo tak si myslim, že se u těhto starejch dobrejch motorů toho z diagnostiky nic moc nedozvíš. Každopádně tam zajeď je to to nejjednodušší co se nechá udělat a pak teprve bych laboroval víc. Relátka ale na prvnim místě vždy když blbne motor!
Vytahnout, sundat kryt a podívat se na "pecky" jestli tam neni řerná tečka což by značilo jiskření. Popřípadě vyčistit lihem. Nikdy neškrabat ani nesmirkovat! Pokud se chod motoru zlepší po očištění koupit nové relé a tim je problem vyřešen:)

_________________
E34 540i
E34 535i
Scorpio 2 combi 2.3i Ghia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 7:45 am 
Offline

Registrován: úte srp 17, 2010 10:07 am
Příspěvky: 4
Ahoj Po delší době :-)

Tak se zdá jsem to nakonec vyřešil (ale ještě to chce ujet "pár" km, abych to potvrdil), možná se řešení někomu bude hodit...

Diagnostika ukázala hodnoty prý v normě, chyb tam pár bylo ale prý s tím nesouvisely...Takže jsem se do toho pustil:
1)Provizorně jsem vypáral ty špatný katy, beze změny
2)Měnil jsem váhu vzduchu (zkoušel jsem celkem tři starší - v těch autech, co byly, tak v pořádku fungovaly) - beze změny, nebo dokonce horší
3)Prohlížel jsem motor na nechtěné přisávání vzduchu - nic
4)Koukal jsem na tu membránu vzadu na motoru (jestli nepouští olej do sání) - vypadá v pořádku
5)Koupil jsem na zkoušku novou váhu vzduchu od fi. Satrline (taková ta nejlevnější, tak mě prosím nekamenujte)

Současný stav: katy venku + neorig. váha vzduchu = motor jede jak brus :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Občas línej
PříspěvekNapsal: sob říj 16, 2010 6:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 27, 2009 7:34 am
Příspěvky: 239
Bydliště: Plzeň
Tak to je hodně zajímavý. Nezbývá jen říct, že jsi tam asi zkoušel jiný váhy vzduchu než co tam patří jinak si to nedovedu vysvětlit, že na starline to jede pěkně. :)

_________________
E34 540i
E34 535i
Scorpio 2 combi 2.3i Ghia


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO