BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon kvě 20, 2024 6:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bmw E 36 1.6 r.v 1992
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 11:13 am 
Offline

Registrován: pon led 18, 2010 9:22 am
Příspěvky: 5
Mám problém s otáčky motoru někdy to lítá ,že se nestačím divit a nekdy docela drží váha vzduchu je ok odpojil jsem jí a motor se mohl zbláznit takže gut někdo tu psal o --Pročištění teplotního čidla motoru--nevím kde to je mohl by někdo poskytnou informace a třeba i foto by pomohlo pak --volnoběžný ventil--taky nevím kde je tak prosím lidičky který stím mají skušenosti poradte.

Já například jsem mněl problém stím ,že my to netopilo a strácela se my voda vařilo to když jsem stál na místě tudíž jsem vyměnil termostat a radši vodní pumpu ovzdušnil ,ale místo klasickýho ovzdušnováku mám pouhý šroub protože ten vůl co to mněl předemnou nějakým spůsobem strhnul závit a dal tam obyč šroub a já nevím co tam ted mám dát to je jedna věc ,ale neustále se my ztrácí voda po tak cirka 10 -15 km musím dolít 1.5-2 litry vody či nemrznoucí směsy pochopitelně mně to sere protože ty peníze netisknu kluci my už tu radily at to tedy zkouknu s nastartovaným motorem a s přišláplým plynem .Voda v oleji není!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bmw E 36 1.6 r.v 1992
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 12:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 7:15 pm
Příspěvky: 239
Na volnoběžný ventil bych to neviděl, to dělá spíš takovéhle věci http://www.bmwforum.cz/bmw-3er-f14/poti-e-s-volnob-hem-t399.html
Jinak kdybys ho chtěl přeci jen okouknout tak co ti vede velká hadice od airboxu ke klapce, tak z ní vede menší(zespod) k volnoběžnému ventilu(aspoň u 1,8 M40).

Chladič. Mě to teda nevařilo neustále, ale jen když jsem déle stál. A bylo to děravym chladičem. Si to vždy nasálo vzduch a bylo to v řiti. Jestli se ti i ztrácí voda tak bych asi zkoušel hledat tam.

Jinak nejsem žádnej mechanik, tak kdyby to nezabralo tak se nezlob :lol: ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bmw E 36 1.6 r.v 1992
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 8:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 18, 2009 3:14 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: Slezsko
Jo ktomu odvzšňováku: na mojí 320i mám takový plastový odvzdušňovák a minulou zimu sem sním taky moc kroutil a ta hlavička praskla.Jenže nešlo nic vidět. Ovšem voda se ztrácela po litrech... :cry: Až jednou sem si otevřel kapotu a přidal plyn a mezírkou jsem viděl jak ztoho šroubku crčí voda. Tak že ho odšroubuju - no a hlavička mi zůstala na šroubováku a šroubek v závitu. Už si to skoušel protůrovat při otevřené kapotě?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bmw E 36 1.6 r.v 1992
PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 8:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 11, 2009 12:02 am
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno
ten odvzdusnovak je svine. pred par tydnama mi taky rupl. asi si ho necham vytocit z kovu :roll:

_________________
BMW E36 325i Coupe 9/1993, Mauritiusblau Metallic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bmw E 36 1.6 r.v 1992
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2010 1:52 pm 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 9:07 am
Příspěvky: 288
Bydliště: Vodochody
Zkus odpojit lambdu co to udělá. jestli to není jí.... již jsme to také zažil.

_________________
Jsem spokojeným uživatelem BMW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bmw E 36 1.6 r.v 1992
PříspěvekNapsal: ned led 24, 2010 3:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 23, 2009 10:53 pm
Příspěvky: 402
Až se auto zahřeje otevři kapotu a zatahni za lanko plynu, u mě praskly chladič začinal chcat jak protrženej až při vyššich otačkach tak to zkus a uvidiš třeba zrovna u toho šroubu to začne chcat nebo u nějake hadice. Snad to nedělaš ale doufam že nedolejvaš studenou vodu po 20km do horkeho motoru.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO