BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je ned dub 28, 2024 11:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Auto už je,teď hudba....
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 12:48 am 
Offline

Registrován: stř bře 26, 2014 12:37 am
Příspěvky: 3
Zdravim chlapi.
Jelikož vybírám nějaké BMW chtěl bych radu od někoho znalého.
Vybírám se ženou nějakou víkendovku která ale bude sloužit jako hlavní auto..hned vysvětlim :D
Žiju ve městě a auto nepotřebuji každý den,tak že max.výlety s děckama,nebo nějaký větší nákup.....no a když už chci nějaké takové auto ( jen tak občas vyjet ) tak ať se taky sveze taťka že ( já )...
Jelikož bratr vlastnil E36 s 1.8i a auto mi opravdu sedlo (jen na mě moc líné) poohlížím se po živější variantě
Do oka mi padly motory 2.5l s vanosem.
Mohl by mi prosím někdo písnout v čem jsou motory nějak náchylné,jaká je jejich údržba,na co je třeba dávat bacha,jaká je reálná spotřeba ( byť to u víkendovky nijak moc řešit nechci ),jaké jsou ceny náhradních dílů apod..
Pokud bych nesehnal 2.5l má cenu jít např. do 1.8is??
Nebo rada do jaké motorizace jít....

Předem moc děkuji za nějaké odpovědi.


Naposledy upravil wendy dne ned kvě 04, 2014 11:01 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 6:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 04, 2013 2:09 pm
Příspěvky: 89
Tak určite chod do 6 valcu. Všetko závisí od stavu a poctu km. Ak natrafíš na vrak, tak sa to bude s nim sypat a stále niečo budeš musiet investovat do motora.
Pre pokoj treba skontrolovať napr. tlaky vo valcoch, či netlakuje hadice, potom či nežerie olej/vodu, ci neklepu hydroštely za tepla, studena, alebo po dlhšej jazde.

Údržba nieje nijak nákladná, myslím tie základné veci ako olej, sviecky....to si vieš pozriet na nete.
Ceny dielov si vieš pozrieť aj sám na internete.

Spotreba 6 valcov sa líši len málo. Stále je to cca 8-10l/100km kombinovane. Ono to tajomstvo je v tom, že slabší 6 valec má diferencial na silu a silnejší na rýchlosť, preto aj napr. na šprinte neuvidíš, žeby 2,8l nejak extra vystrelila oproti 2,0l. Na dialnici to už je 2,8l poznať.
2,5l je starý motor, potom sa prešlo na oznacenie 323i, je to najnovší motor u E36, ten pozeraj, to je zlatý stred.

_________________
E36 320i coupe


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 11:33 pm 
Offline

Registrován: stř bře 26, 2014 12:37 am
Příspěvky: 3
fafa111: Moc děkuji za nějaké info.Zkusím tedy najít něco s motorem 2.3.... ještě v případě že bych nenašel kousek,který by mi padl do oka,jak je na tom motorizace 1.8is??Přeci jen auto je těžký a 140ps neni nijak závratných na tu váhu.Když jsem vlastnil Hondu Crx EE8 tak 900kg/150Ps a to byla krásná střelka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Auto už je,teď hudba....
PříspěvekNapsal: ned kvě 04, 2014 11:07 am 
Offline

Registrován: stř bře 26, 2014 12:37 am
Příspěvky: 3
Abych nezakládal nové téma.
Předělával někdo zde z fóra přední dveře?Potřeboval bych poradit,jak připevnit kroužky z MDF k plechu dveří.S tátou jsme udělali redukci z plechu, a tu pak přidělaly na plech ke dveřím a na plech přidělaly kroužky z MDF.... dělal to někdo také tak?Na netu až tolik fotek z montáže neni a už vůbec jsem nenašel přidělání tech kroužků na plech...
Jinak tlumení dveří samozřejmě bude také ( již nakoupeno ) ale nebyl čas vše ještě zapojit a dodělat..

Proto díky za nějakou radu...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO