BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je ned kvě 19, 2024 4:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 10:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 20, 2009 2:45 pm
Příspěvky: 63
Zdravím,
blíží se mi jmeniny.S tím jsou spojené dárky. Napadlo mě že bych si mohl konečne do auta pořídit hasící přístoj, hlavně po shlédnutí dvou videí,jak na dálnici hoří meďour a jaguár. Trochu mě zarazilo,i když jsou dálnice nejfrekventovanějšími silnicemi, tak nikdy z projíždějícich nezastavil, aby pomohl dotyčným požár uhasit. Což mě trochu mrzí

Takže byl jsem jen tak zběžně mrknout v obchodě. V nabídce jsem našel do auta pouze o obsahu 1litr. To se mi zdá málo.
Možná koupit dvě pod každý sedadlo. Nebo, a to bych radči, šoupnul bych do kufru-kombik nějakej větší tak 4litrovej. Ceny jsou poměrně lidový 600-700kč

jakou máte zkušenost s účinky těch malejch.Dá se uhasit menší požár v motorové oblasti. Co ten větší 4L , 6L dají se stím udělat větší kouzla?
A ještě doplňující dotaz: když už hoří něco pod kapotou asi není dobrý kapotu zvednout rukama, vozíte s hasičákem nějakou tyč nebo kus něčeho?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 10:51 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
teď to tu tak trochu řešíme offtopic-f7/x-pata-t113.html

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 7:15 pm
Příspěvky: 239
Marťas píše:
Zdravím,
blíží se mi jmeniny.S tím jsou spojené dárky. Napadlo mě že bych si mohl konečne do auta pořídit hasící přístoj, hlavně po shlédnutí dvou videí,jak na dálnici hoří meďour a jaguár. Trochu mě zarazilo,i když jsou dálnice nejfrekventovanějšími silnicemi, tak nikdy z projíždějícich nezastavil, aby pomohl dotyčným požár uhasit. Což mě trochu mrzí

Takže byl jsem jen tak zběžně mrknout v obchodě. V nabídce jsem našel do auta pouze o obsahu 1litr. To se mi zdá málo.
Možná koupit dvě pod každý sedadlo. Nebo, a to bych radči, šoupnul bych do kufru-kombik nějakej větší tak 4litrovej. Ceny jsou poměrně lidový 600-700kč

jakou máte zkušenost s účinky těch malejch.Dá se uhasit menší požár v motorové oblasti. Co ten větší 4L , 6L dají se stím udělat větší kouzla?
A ještě doplňující dotaz: když už hoří něco pod kapotou asi není dobrý kapotu zvednout rukama, vozíte s hasičákem nějakou tyč nebo kus něčeho?
Díky


Myslim, že tady je každá rada těžká. Můj názor je, že je lepší ho sebou vozit(já vozim 2kilo). Každopádně záleží na situaci. Když ti to čapne a rychle se k tomu dostaneš tak ti kilovej stačí. Když ti chytnou kabely pod palubovkou, tak můžeš mít 10 kilo a stejně neuděláš nic.
Prostě tak. Lepší být připraven, ale nemá smysl se tim přehnaně zabývat. Myslim že do těch 5kg maximálně je do vozu OK.
Doplňující odpověď - hlavně nepanikařit. Kdyby ti to náhodou čaplo tak se vždy dá najít mikina, kus hadru, nebo koberečky abys mohl tu haubnu zvednout a přitom se nespálit. Hlavní je neotvírat hned rychle. Nejlépe ji pozvednout a radši podfouknout aby ti to nechytlo vzduch a nespálilo obočí ;)


Naposledy upravil Chobot dne úte lis 03, 2009 11:47 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:19 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
dvě kila je málo, to je tak na upadlé cigáro mezi sedačku a středovej panel, mám v merku plnohodnotnej :twisted: Přirovnal bych to povinnému ručení...jednou to může přijít....

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 7:15 pm
Příspěvky: 239
lukaso píše:
dvě kila je málo, to je tak na upadlé cigáro mezi sedačku a středovej panel, mám v merku plnohodnotnej :twisted: Přirovnal bych to povinnému ručení...jednou to může přijít....


Víš co. Mě chytla bejvalá Mazdička od elektriky a vyprázdnily jsme tam 1*2kg a 1*6kg a stejně to típli až hasiči. Fakt záleží na situaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:31 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
jo, záleží na situaci, ví někdo jak je to když hoří plyňák, je tam nějakej pojistnej ventyl, sice je to jedno :lol: , ale zajímalo by mě jak mám být daleko, když to příjde :lol:

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 7:15 pm
Příspěvky: 239
lukaso píše:
jo, záleží na situaci, ví někdo jak je to když hoří plyňák, je tam nějakej pojistnej ventyl, sice je to jedno :lol: , ale zajímalo by mě jak mám být daleko, když to příjde :lol:


Jasně, pojistný ventil tam je. Známému hořelo XM s LPG a neřachlo. Je fakt, že plameny šli asi 5 metrů do výšky, jak se to pouštělo tim výpušťákem, ale vyfoukalo se to a hasiči to v klidu zpracovaly.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:43 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
to rád slyším, mě právě říkal známej že jeho kamarádovi hořela omega, volal hasiče a informoval je to na lpg, oni prej ať je klidu :D

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 31, 2009 11:45 pm
Příspěvky: 173
Bydliště: Vyškov - BRNO
No myslím si že bychom hasičák měli vozit všichni . Sám tedy nemám ale měl bych to napravit. člověk nikdy neví.
Ted jde o to jaký bude postačovat ? Nejlépe alespon dva kilové ? velkej 6kg mi přijde už moc ne ?

_________________
ex: 525i 24v vanos R6 141KW
728i e38 Schwarz II ----LPG Prins VSI----


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hasící přístroj do auta
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 7:15 pm
Příspěvky: 239
lukaso píše:
to rád slyším, mě právě říkal známej že jeho kamarádovi hořela omega, volal hasiče a informoval je to na lpg, oni prej ať je klidu :D


Něco jako: Buďte v klidu. Ale jen pro jistotu zkuste být v klidu 15-20 metrů od auta :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO