BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je stř kvě 29, 2024 8:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: úte pro 08, 2009 9:03 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
Je tu někdo, komu poslala úhradu za to, že mu auto někde stálo (například na soukromém pozemku, nebo v komisním prodeji) a nemělo povinné ručení ?? Obecně mě zajímají informace ohledně dovozů a prodeje vozů. Pokud vykoupím auto a budu mít auto na place 3/4 roku, nebo budu mít auto v komisním prodeji v autobazaru, tak na něj přeci nebudu platit povinné :roll: , když má ta jistá fa. plechové převozní značky :shock:

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 7:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 18, 2009 3:14 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: Slezsko
Pokud nechceš platit povinné ručení, musíš dát značky do depozita. Nebo si zařídit tzv.sezonní pojistku, kde si vyškrtneš měsíce kdy auto nebude pojištěno.Pak v těch měsících ovšem nesmíš vyjet na silnice.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 7:34 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
PeteBMW píše:
Pokud nechceš platit povinné ručení, musíš dát značky do depozita. Nebo si zařídit tzv.sezonní pojistku, kde si vyškrtneš měsíce kdy auto nebude pojištěno.Pak v těch měsících ovšem nesmíš vyjet na silnice.



To je mi jasné, ale když si platím pojištěné převozní značky ??

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 7:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 18, 2009 3:14 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: Slezsko
Nejsem si jistý jak je to z převozníma značkama, ale řekl bych že takové značky asi nejdou dát na 3/4 roku ne?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 7:58 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
PeteBMW píše:
Nejsem si jistý jak je to z převozníma značkama, ale řekl bych že takové značky asi nejdou dát na 3/4 roku ne?



Ty se používají na x aut k převozu, předváděcí jizdě atd, pak je vůz odstaven mimo komunikaci.

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 8:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 18, 2009 3:14 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: Slezsko
Takže jestli jsem dobře pochopil tvůj problem: dal jsi auto do komisního prodeje v bazaru,tam nějakou dobu stálo a tys neplatil pov.ručení, páč sis myslel, že to hodí na převozní značky??

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 9:09 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
PeteBMW píše:
Takže jestli jsem dobře pochopil tvůj problem: dal jsi auto do komisního prodeje v bazaru,tam nějakou dobu stálo a tys neplatil pov.ručení, páč sis myslel, že to hodí na převozní značky??



Já jsem prodejce, ale problem je vlastně stejný, jako u majitele vozu v komisním prodeji.

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 9:30 pm 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 9:07 am
Příspěvky: 288
Bydliště: Vodochody
hele nevím jak to je když ho prodáš ale já mám v ruce kupní smlouvu na bazar kam jsem auto prodal tudíž mě to už zajímat nemusí. každopádně už někomu něco přišlo k zaplacení? mám auto co jsem prodal ale vím že je pořád psané na mě, už je na součástky rozebrané ale pořád na mne psané. Smlouvu mám tak čekám kdy bude někdo otravovat.

_________________
Jsem spokojeným uživatelem BMW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 9:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 18, 2009 3:14 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: Slezsko
Tak k tomu asi toto:
...
# Používání zvláštní registrační značky trvale manipulační (tzv. „trvale manipulační značka“)


Některé autobazary tyto značky používají na vykoupená vozidla či na vozidla do prodeje převzatá v dobré víře, že pokud mají trvale manipulační značku „pojištěnu“, mají tím splněnu povinnost pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, na které tuto značku umístí.

Podle § 21 vyhlášky č. 243/2001 Sb. je tyto značky zakázáno použít na vozidlo, které je již v ČR zapsáno do registru silničních vozidel a je na ně přidělen jiný druh registrační značky. Z tohoto důvodu je jejich používání na vykoupených vozidlech nebo vozidlech v komisním prodeji v rozporu s právní úpravou.

Výjimkou je povolené použití trvale manipulační značky na již zaregistrovaném vozidle pro zkušební jízdu v rámci oprav vozidel. Použití trvale manipulační značky na zaregistrovaném vozidle nezbavuje vlastníka vozidla povinnosti uzavřít k vozidlu povinné ručení, pokud se této povinnosti nezbavil uložením registrační značky (RZ/SPZ) a osvědčení o registraci vozidla (ORV/OTP) do depozita podle § 15 odst. 5 zákona č. 168/1999 Sb.
...


Zdroj: http://www.bezpojisteni.cz/component/co ... ch-vozidel

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Česká kancelář pojistitelů
PříspěvekNapsal: stř pro 30, 2009 10:05 pm 
Offline

Registrován: úte říj 13, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 126
Bydliště: Praha 8
PeteBMW píše:
Tak k tomu asi toto:
...
# Používání zvláštní registrační značky trvale manipulační (tzv. „trvale manipulační značka“)


Některé autobazary tyto značky používají na vykoupená vozidla či na vozidla do prodeje převzatá v dobré víře, že pokud mají trvale manipulační značku „pojištěnu“, mají tím splněnu povinnost pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, na které tuto značku umístí.

Podle § 21 vyhlášky č. 243/2001 Sb. je tyto značky zakázáno použít na vozidlo, které je již v ČR zapsáno do registru silničních vozidel a je na ně přidělen jiný druh registrační značky. Z tohoto důvodu je jejich používání na vykoupených vozidlech nebo vozidlech v komisním prodeji v rozporu s právní úpravou.

Výjimkou je povolené použití trvale manipulační značky na již zaregistrovaném vozidle pro zkušební jízdu v rámci oprav vozidel. Použití trvale manipulační značky na zaregistrovaném vozidle nezbavuje vlastníka vozidla povinnosti uzavřít k vozidlu povinné ručení, pokud se této povinnosti nezbavil uložením registrační značky (RZ/SPZ) a osvědčení o registraci vozidla (ORV/OTP) do depozita podle § 15 odst. 5 zákona č. 168/1999 Sb.
...


Zdroj: http://www.bezpojisteni.cz/component/co ... ch-vozidel



pěkný no :D

_________________
e34 535i black mat na prdíky
EVIDENČKY+PŘEVODY+ODHLÁŠENÍ
+420608302954


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO