BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je sob kvě 04, 2024 4:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: X3 3.0d 150kw
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 9:49 am 
Offline

Registrován: stř říj 24, 2012 9:06 am
Příspěvky: 5
Ahoj baworáci, prosil bych vás o vaše zkušenosti a postřehy s tímto modelem. Hodlám koupit SUV a suveréně u mě vyhrává X3. Ale potřebuji jistotu že jsem se rozhodl správně. Je tento motor stejný co se dává do modelové řady 3,5 a X5??? Jaké jsou jeho nejslabší stránky??? (turbo neřeším, to beru jako spotřební) jaký je kilometrový nájezd než odcházejí zásadní věci (vačka a pod....) Auto bych kupoval s cca 150tis. km. Za rok najezdím cca 20tis. Proto mě zajímá jestli se mi nezačne auto za 3 roky sr..t??? O většině aut o které jsem se doposud zajímam se vždy našla zásadní bolest která mě od koupě odradila....... O 2.0d 110kw nepřemýšlím, protože se s tím pojede v létě k moří, v zimě lyžovat a jednou do roka potáhne karavan..... Stejně tak nechci automat. Víceméně jsem na tento motor neslyšel nic špátného, proto se ptám jestli to tak opravdu je, nebo má své mouchy, které dřív nepo později přijdou..... ;) Stejně tak mě láká i pohon X-Drive,který proti konkurenci vypadá hodně propracovaně. Děkuji mnohokrát za vaše poznatky a upozornění!!! Kuba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X3 3.0d 150kw
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 11:36 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 9:00 pm
Příspěvky: 3
Ahoj Kubo ,
já mám X3 2.0d 2005 , provozuji již 4 rokem . Velmi zajímavý vůz ! Velice jednoduchý , dobré jízdní vlastnosti , je to prostě SUV né žádný tereňák ! Koupil jsem ho s 220 tis km a již jsem ujel 100 tis km ......
Tvá volba je dobrá , sic ten motor na auto je silný , ale pokud chceš tahat vlek , tak odpovídající !
Motory vydrží hodně , ale je třeba se o něho starat , pravidelně olej , filtry a občas nějakou diagnostiku , cca jednou za rok !
Jinak je to dravec , na silnicích velice mrštný , v zimně super ! Xdrive je také dobře propracovaný systém !
Ale jinak se rozdohni sám !
Lubor ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X3 3.0d 150kw
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 8:33 pm 
Offline

Registrován: stř říj 24, 2012 9:06 am
Příspěvky: 5
Děkuji moc Lubore a jak je to prosímtě s těmi motory??? Je to ten samý 3litr, který se dával i do ostatních řed BMW??? Jde mi o to, že až něco odejde, tak jestli bude široké pásmo volby náhradních dílů...... Aby to nebylo jak u VW kde se u Multivanu (T5) a Touaregu tváří motory 2.5tdi 128kw uplně stejně a kažný má jiný blok kvůli starteru..... A jestli mi při slušném a pečlivém zachazení natočí třeba 350tis km jak moje oktávka. Na konkurenčním foru jsem se též dočetl že odchází rozvodovka??? Ještě jednou díky! Víceméně jsem rozhodnutej, jen se ujišťuji.... ;) ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X3 3.0d 150kw
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 9:16 am 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 9:00 pm
Příspěvky: 3
Ahojky , jak jsem Ti již psal je to SUV né tereňák , rozvodovky trpí tím , že v terenu jsou zpětné rázy , systém je vytvořen na zátěži , při běžném provozu a občas plynulou zátěží tě převodovky a rozvodovky přežijí ! Trochu jsem o tom přesvědčen , že je to auto na milion km .... Co jsem dělal jako první opravu , tak to byli zadní pružiny , tam praská poslední závit , po 300 tis. tlumiče , spíše vadné dorazy , destičky a kotouče .... na motoru pouze zhaviče , jinak olej měním po 15 tis. se všemi filtry, olej jsem začal používat Mobil 5W40 a snížila se spotřeba , strašně závisí na odporu motoru studeného.....
Jinak Ti přeji ať využiješ výhod tohoto vozu ! Určitě to poznáš sám !
;) Lubor ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: X3 3.0d 150kw
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 10:17 pm 
Offline

Registrován: stř říj 24, 2012 9:06 am
Příspěvky: 5
Opět díky, již se na něj těším!!!! Bude to sice cca 3až 4 měsíce trvat, ale nic na tom že je to již tutovka!!!!! :ugeek: Tak zatím ahoj a díky za skušenost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO