BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon kvě 06, 2024 4:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Závada na E39 520i
PříspěvekNapsal: pát lis 17, 2017 10:09 pm 
Offline

Registrován: pát lis 17, 2017 9:51 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Mohl by mi prosím někdo poradit? Vlastním BMW E39 520i, rok výroby 96. Auto jezdí i na LPG. Do této chvýle vše šlapalo jak má. Z ničeho nic, jsem auto nastartoval, po chvíli běhu na volnoběh, se ozvalo cvakání, bližší by bylo tikání, je to slyšet i uvnitř auta. Začaly cvakat vstřiky, když auto přeplo na LPG. Plynové vstřiky, které jen tak cvakaly, hlasitě doslova mlátí. Přijde mi, že jak benzínové, tak plynové vstřikovače, začaly otvírat na plno. Autu stoupla spotřeba z 9l na 12 l. Vstřiky jsem dal seřídit, nebylo třeba, jsou v pořádku. Na vstřikovací rampu, jsem dal nový regulátor tlaku paliva, nic se nezměnilo. Auto stojí na vonoběh a ručička okamžité spotřeby ukazuje 1 l z toho 5l a pak skočí na plno a zase se ustálí v normální pozici. Někdy přidám plyn a auto nespadne na volnoběžné otáčky, tak ťuknu do plynu a zase se ustálí tak jak má. Při jízdě se chová tak, že z nižších otáček, když jde do tahu, začne se chvět, to trvá jen chvíli. Jakmile přijde kde dvou tísícům, jede jak má, jako by bylo vše v pořádku. Diagnostika hlásila špatnou váhu vzduchu, lambdasondy, snímač vačky, snímač teploty nasávaného vzduchu. Vše jsem dal vyměnit. Vše z počítače zmizelo, krom snímače vačky. Vyměnil jsem vanos, je z použitý z auta, které jezdilo v pořádku, ale nic se nezměnilo. Tak teď nevím, buď je ten snímač vadný, nebo vanos a nebo je chyba ještě jinde. Diagnostika nemusí prozradit vše. Zkusil jsem snímač vačky odpojit a s autem jet, auto jelo jen do 60km, tudíž v nouzovém režimu. Když jsem ho zas zapojil, jelo zas nad dvatísíce, jak má. Snímač je od firmy DELPHI, tedy není originál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO