BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon čer 17, 2024 9:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vymena motoru
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2009 7:00 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 27, 2009 7:34 am
Příspěvky: 239
Bydliště: Plzeň
Qube píše:
bmwfil píše:
No tak si dodělej intercooler + chip a rázem budes výkonově značně jinde ;)


Nejaky odkaz pripadne nebo nejake podrobnejsi info o instalaci? Kolik koni a kroutaku jsem takto schopen ziskat?

Taky se přiklánim k tomu TDS. Kámoš měl motor co ty v touringu a pomalu mu dosluhoval. Tak koupil za 10000 nějaký rezatý TDS s dobrym motorem, přeházel co bylo nutné a změna byla obrovská. Po asi půl roce doplnil chip a s mojí 535 sem mu stačil jen když sem ji točil přes 5000 otáček a to má 210 koní

_________________
E34 540i
E34 535i
Scorpio 2 combi 2.3i Ghia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymena motoru
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2009 1:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob říj 31, 2009 11:45 pm
Příspěvky: 173
Bydliště: Vyškov - BRNO
Qube píše:
bmwfil píše:
No tak si dodělej intercooler + chip a rázem budes výkonově značně jinde ;)


Nejaky odkaz pripadne nebo nejake podrobnejsi info o instalaci? Kolik koni a kroutaku jsem takto schopen ziskat?



Klasickej 2.5litr TDS ma kolem 105KW chipováním se dělá na 125KW kolem 170koní.

http://www.diesel-technik.cz/chiptuning ... diesel/bmw

Měl to jeden klubak na bmwklubu před nějakým rokem a jezdilo to moc pekne. myslím si že to je idealni pro tvé auto. Benzín určitě ne jak psal nekdo výše.

Takže koupit dobrej motor 2,5TDS a vše kolem něj samo. Co je třeba. Pohledej na netu nekde jsou přestavby. At víš co vše je potřeba. No pak taky lepší brzdy komplet at to ubrzdí přecejen je to skoro jednou tolik koní a krouták tam bude taky velice slušnej.

_________________
ex: 525i 24v vanos R6 141KW
728i e38 Schwarz II ----LPG Prins VSI----


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymena motoru
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2010 1:46 pm 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 9:07 am
Příspěvky: 288
Bydliště: Vodochody
Hele pokud tady jak všichni píšou je to auto pěkný v originálním stavu a vše je funkční tak se na to vy.... a když chceš raketku tak si kup druhý auto třeba v benzinu, tyhle auta za nedlouho nebudou a pak tě to bude mrzet, navíc ty problémy stím vším spojené.... :arrow:

_________________
Jsem spokojeným uživatelem BMW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymena motoru
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 12:01 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 15, 2010 8:56 pm
Příspěvky: 71
wEnC píše:
Pokud to chceš oficiálně s papírama, tak to nemá cenu ani kdybys ten novej motor měl zdarma. Prostě se toho musí vyměnit tolik, aby to vyhovovalo pro schválení, že u tak velké změny diesel/benzín u e34 se to nevyplatí (u e39 určitě taky ne, u e60 nevím snad...).
Jestli má někdo na dvoře komplet vrak 2,5 benzín a nezáleží mu aby pak měl v kastli motor co tam patří, stk, ani budoucí prodej neřeší, tak to se snad ještě dá.
Ale jinak kromě motoru, se musí vyměnit: brzdy, převodovka, diferák, poloosy, péra, tlumiče, výfuk, palubka, kabelový svazek motoru a dalších milión drobných věcí. Jenom práce bude nejspíš dražší než cena auta. Ekonomicky je nesmysl to dělat.

Poslouchej ty chytráku,navážíš se do mých odpovědí jako bych byl u tebe nějaký jelito po vyučení ač sám píšeš nesmisle (viz se musí vyměnit v citaci) A PŘITOM NEROZEZNÁŠ KRYSÍ HOVNO VOD REJŽE!!!!! nebo proč někomu píšeš takový sračky že se musej měnit krom motoru třeba brzdy :V ...poloosy :V ...péra s tlumičema :V apod. on je nějakej rozdíl v odpružení a brzdách mezi benzínem a naftou jo???? :shock: No je vidět že už jsi takovejch předělávek udělal tolik že se v tom tak vyznáš a víš přesně o čem mluvíš. ;) To já jsem jen obyčejnej blbec od BMW a ve svých 34.letech jsem zas tolik aut neopravil co ty :( ,ale můj názor na tvojí osobu je takovej že autům vůbec nerozumíš (ty to ale ještě nevíš) jen prostě děláš na fófu chytráka a cpeš druhým klukům ty svoje bláboly!!!! Proč když nevíš o čem taková předělávka je nedržíš radši hu...teda spíš klávesnici! Tebe snad baví dělat ze sebe pitomce když ty hovna co zde píšeš čte pak nějakej mechanik,co??? Být tebou tak píšu příspěvky tak max do studia kamarád a nebo kouzelný školky dětem a né mezi dospělí fandy BMW AG.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vymena motoru
PříspěvekNapsal: čtv pro 02, 2010 2:18 pm 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 11, 2009 10:38 pm
Příspěvky: 569
Jéňa píše:
...


Klidni hormon. Pis si co chces, ale slusne. Jinak bude tropicke ovoce.

_________________
E39 540i


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO