BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon čer 17, 2024 9:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 5:30 pm 
Offline

Registrován: ned zář 12, 2010 5:24 pm
Příspěvky: 53
Zdravím chlapi koupil sem 525TDS E39 rv 98 najeto 186tis a zdá se mi, že na to, že to má 105KW je to nějaké hodně slabé. na 1čku a 2jku to docela zabere, ale když se řadí 3jka, tak mám nohu skoro v nárazníku a hodně dlouho trvá než to začne trochu táhnout :!:
další věc ve 150 na dálnici při plném plynu najednou ztráta výkonu, tak sem plyn pustil a znova zašlápnul a jelo to do 160ti a zase to samé, pak to udělalo až ve 180, ale pokaždé sem musem pustit plyn a hnedka ho zase sešlápnout poradte co stím ???

jinak studené starty OK teplé jsou trošku delší

na diagnostice sem byl a kromě čidla ABS mi to neukázalo vůbec žádnou chybu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 6:13 pm 
Offline

Registrován: pon srp 16, 2010 7:31 pm
Příspěvky: 27
Problém je nejspíše v regulačním ventilu tlaku turba. stojí cca 1700kč nový. nemám na mysli BLOW UP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 6:23 pm 
Offline

Registrován: ned zář 12, 2010 5:24 pm
Příspěvky: 53
typhoonmk2 píše:
Problém je nejspíše v regulačním ventilu tlaku turba. stojí cca 1700kč nový. nemám na mysli BLOW UP



to je ono?? http://www.eliteauto.cz/menic-tlaku-tur ... chadlo-21/

nebo toto?? http://www.eliteauto.cz/regulacni-venti ... -tlaku-41/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 10:49 am 
Offline

Registrován: pon srp 16, 2010 7:31 pm
Příspěvky: 27
Jen vím co mi říkal známý se stejnými příznaky ale které z těch dvou to je ti nepovím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 2:42 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 31
Bydliště: Hať
Čau, mám E36 325 TDS rv. 1995 105 kW. Nedělá mi to sice to co tobě, ale netáhne mi to jak bych si u tohoto motoru představoval a chybí mi tam dynamika zrychlení. Ono to nakonec jede rychle, ale trvá to. Uvažoval jsem o chip tuningu. Neuvažuješ taky tímto směrem?

_________________
Dave

BMW 325 TDS (E36)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 3:18 pm 
Offline

Registrován: pon zář 06, 2010 12:36 am
Příspěvky: 38
chip bych nedoporučoval. V tds jsem ho měl, zvedlo to výkon o čtvrtku, to bylo super. Jezdil jsem ale jen 3 měsíce a motor kaput. To jsem s ním jezdil normálně. Praskla mi hlava mezi ventilama na kazdém válci:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 3:23 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 31
Bydliště: Hať
-h-o-n-z-i-kk- píše:
chip bych nedoporučoval. V tds jsem ho měl, zvedlo to výkon o čtvrtku, to bylo super. Jezdil jsem ale jen 3 měsíce a motor kaput. To jsem s ním jezdil normálně. Praskla mi hlava mezi ventilama na kazdém válci:-)


No už jsem to někde četl, že TDS mají problém s praskáním hlav i bez čipu. No budu k tomu muset naštudovat víc.

Je možné, že když s tím autem předchozí majitel (moje teta) jezdil málo a pomalu, že to teď nejede ? Dal jsem tomu teď zabrat na dálnici cca 300 km a zdá se mi že to jede mnohem líp.

_________________
Dave

BMW 325 TDS (E36)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 8:47 pm 
Offline

Registrován: pon srp 16, 2010 7:31 pm
Příspěvky: 27
Každé auto se přizpůsobuje stylu řidiče, chiptuning je kurvení motoru a ne jen jeho, ve finále udělá víc nový filtr atd.... na podobné kraviny se vykašlete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 10:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 15, 2010 8:56 pm
Příspěvky: 71
Hele,klucí s 2.5tds-ama napište taky docela podstatnou věc a to jestli máte manuál nebo automata,protože zde platí to že lenivost auta nemá na svědomí motor ale právě automatická převodovka. Takový prokluzující lamely (prokluzující=spálené) ti dokážou sebrat takovýho výkonu že by jste koukali! Ale to jen na okraj,napište mi typ vašeho řazení a zkusíme se někam pohnout,takže teďka chci jen upozornit ten spolek chytráků co nerozeznaj krysý hovno od rejže (těch komu toto zdělení píšu se to pouze týká a poznaj že to je pro ně jak se do mě furt navážej takže proti ostatním nic nemám) tedy těmto pár chytrákům tímto upozornuji že toto není moje rada že líný auto=máš v háji převodovku! Snad to předejde tomu aby se zde okamžitě objevila zpráva ve smyslu "hele jéňa....to jako že za to že motor netáhne může jako převodovka mi chceš říct.....to snad ne,to jsi mechanik od BMW" prostě taková nějaká narážka! Doufám že jsem to podal tak-nějak srozumitelně a kdo by tohle sdělení nepobíral zodpovím jeho dotazy přez OS a nebo kdo nečetl nějaký ty moje výměny názorů tak ať si nějaké přečte a hned pochopí proč tady píšu jako ty kreténi v americe ,,toto není řešení problému,,nepoužívejte tuto mikrovlnku k sušení mokré srsti vašeho psa či kočky,,nedotýkejte se výfuku po jízdě je horký a hrozí že se popálíte a takový ty jejich WARNING! cedule jak pro blbce! I zde je pár blbců(blbci jsou po celém světě) a je to právě extra jim věnovaný! Dotazy????? Jéňa ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: docela líná E39 525TDS
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 11:39 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 31
Bydliště: Hať
mám E36, 325 TDS, r.v. 1995 s manuální převodovkou.

Nevíte, jestli je tu někdo se stejným autem a čip tuningem???

_________________
Dave

BMW 325 TDS (E36)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO