BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je úte kvě 07, 2024 2:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 5:44 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 04, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 6
Ahoj,potřeboval bych radu,mám bmw.530d E61 2004 a přetáhlý servis microfiltrů o 5000km.je možné,aby mi to zablokovalo palivové čerpadlo a nešlo a nejde mi nastartovat?Filtry mám vyměněné,ale nemůžu se žádnou diagnostikou do toho dostat to smáznout i s diag.za 100tis.ne :( Sterter točí,ale ani škyt.Poradí mi někdo prosím,krasavec stojí před domem a jen na nej kukám a jsem bezradný.Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 11:42 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
Může to být čerpadlo, jeho relé, ventil na railu se vstřiky, nebo třeba i imobilizér.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 10:19 am 
Offline

Registrován: pát kvě 04, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 6
Díky moc za radu,mám podezření na to čerpadlo,nabo jeho relé.Po otočení klíčku by mělo chvilku bzučet a je hluché.Jinak mi to už jednou udělalo a nastartoval jsem bez problémů druhým klíčkem,myslel jsem,že to bude baterkou v klíčku a neaktivuje imibilizer,ale ted nenastartuji ani jednímů.Diagnostika píše všechno v pořádku-moc elektroniky,ale snad se s tím poperu,jestě jadnou díky moc.David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 10:51 am 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
Jde i o to, co je to za diagnostiku. Osobně bych asi jako první vyzkoušel vyndat kastlíček u levé nohy řidiče (pozor, s vypnutým klíčem) - jsou to dva šrouby... A napružit kontakty k šedé jednotce za ním (imobilizér).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 5:27 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 04, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 6
Tak jsem pohýbal kontaktama u imobilizeru a je to pořád na stejno :cry: nevim,prostě se mu chce stávkovat.Kdyby se mi to podařilo nastartovat,zajedu s tím k odborníkovi pčes elektriku a ten by mi dal do kupi i PDC,dva jsou nejspíš se špatným kontaktem,ale mám to 50km.Jinak díky moc D ;)Napadá Tě ještě něco,má mi přijít ještě chlapík s novelizovanou diagnostikou,ale nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 6:31 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
Pokud to točí, tak to klíčem stopro není. Maximálně teoreticky rozpárované EWS od DDE...

Ještě omrkni pojistky, člověk by nevěřil, co to dokáže :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2012 9:32 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 04, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 6
děkuji moc za rady kamaráde,je to čerpadýlkem pod zadní sedačkou,dotankoval jsem nad půl nádrže a chytlo naftu druhé a černý Lucifer zase klape jak hodinky-hold byl chudák bez nafty :lol: Už vím po čem jít-Díky moc-pojistly jsou ok. :D Měj se a Díky Dejv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 12:11 am 
Offline

Registrován: pát kvě 04, 2012 5:28 pm
Příspěvky: 6
tak problém nebyl zažehnán :( zase párkrát chytl a byl jsem s tím i u elektrikáře a říkal,že je tam nějak dopřipojovaný imobilizér a zdroj si bere právě s toho čerpadýlka.On dvakrát startoval a v poho,já pak dvakrát taky napotřetí naskočil až taky napotřetí pak dobrý po práci a přijel jsem dom a za 10 min.točím jak blázen a nic :? Tak si nevím rady,a měnil jsem i palivák,před tím stajný problém,vyměnil jsem ho a chytl v pohodě na 1.Může to být cokoliv,imobil,čidlo vačky,špatné tlaky na vstřikách-fakt nevím.Až zase chytne,musím sjet na diagnostiku,jestli to něco nezapsalo.Zkuste mi prosím poradit.Jedná se tedy o BMW 530d E61 2004 160kw.DÍKY MOC.D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: pát kvě 25, 2012 6:30 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
Tam bude už asi imobilizér CAS, s tím nemám zas tolik zkušeností... :-( Jinak to může být opravdu cokoliv, to chce někam, kde dělají tyhle diesely. Je to už moc elektroniky a čerpadel, vysoké tlaky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bmw. 530d nestartuje
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 7:10 pm 
Offline

Registrován: sob zář 15, 2012 7:13 pm
Příspěvky: 2
Ahoj. Mám asi podobná problém. Ja mám sice 320d 2002. je to už common rail. jel jsem a zničeho nic mi to zdechlo. zkouším startovat a motor točí ale nenaskakuje. Zkoušel jsem odpojit hadičku za čerpadlem a to stříká, pak za filtrem a to taky stříká tudiš ucpané neni. Diagnostika psala že mám špatné relátko na tlak paliva nebo něco takového a všechny žhavící svíčky špatné. přitom jsem tam nechával měnic nové svíčky před necelým půl rokem. Nevím si stím rady


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO