BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon kvě 06, 2024 12:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon říj 15, 2018 8:59 am 
Offline

Registrován: pon říj 15, 2018 8:14 am
Příspěvky: 1
Zdravím všechny,

nově jsem pořídil 530D 142kw touring, manuál, rok 2002. Auto bylo koupeno s nefunkčním turbem, nemělo výkon. Dalo se tedy repasované turbo (Rema Strakonice), dále jsem koupil letní sadu kol, protože na autě byly jen zimáky. Auto jsem tedy opravené vzal a vyjel, kolem 110km/h se hrozně klepalo. Kola jsem dal pryč a bylo to mnohem lepší, mimoto mechanik zjistil, že je špatně něco na nápravě, asi tyčka řízení, která občas klepne...na zimácích se jízda zlepšila, ale stejně auto nějak vibrovalo. Myslel jsem, že problém bude na nápravě/kardanu, ale zjistil jsem, že auto za jízdy vibruje vždy (cítit je to až od trojky) mezi 1500-2000 otáčkami, bez zařazené rychlosti když stojím na místě je to cítit také, při přidávání plynu jsou vibrace cítit už od volnoběhu lehce. Kolem 1500 otáček se zvýší a do 2000 se auto klepe jak drahej pes, nad 2000 otáček vibrace zase zmizí, vyšlápnutá spojka apod nemá vliv. Při jízdě to samé, nad 2000 otáček vibrace zmizí (90km/h na 4 tj. lehce nad 2000 otáček, vše v pohodě, dám pětku a auto začne vibrovat, pustím plyn a vibrovat přestane). Když jedu a mám 1500 - 2000 otáček, auto vibruje při plynu na konstantní rychlost, přestane však když dám nohu z plynu...
Poradí, prosím, někdo zkušený, co by se mohlo takto projevovat? Někdo řekne vyměň vstřiky, někdo řekne spojku (dvouhmota), někdo že řemenice na klice...a já bych nerad vyměnil půl auta a byl tam kde jsem...předem díky za vaše nápady :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO