BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je pon kvě 20, 2024 6:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: e36: olej inspection
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 1:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 7:15 pm
Příspěvky: 239
Jo pravda, přes pojistku sem to dělal, ne přes odpor. Odpory, pojistky.....už v tom začínam mít binec. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: e36: olej inspection
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 1:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 7:24 pm
Příspěvky: 94
Bydliště: Příbor
Možná bych mohl i za slušnou cenu resetery sehnat :oops:

_________________
mám rád BMW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: e36: olej inspection
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 1:53 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:21 am
Příspěvky: 51
Bydliště: Moravské Budějovice
Olda H píše:
Mikka píše:
Mam e36 rok 3/98, potrebuju vynulovat interval vymeny oleje. Spojil jsem v diagnosticky zasuvce pin 7 s pinem 19 pres 1K odpor, otocil klickem do druhy polohy, cekal a nic se nestalo. Mate nejaky typy co s tim? Pin 19 jsem promeroval a kostra tam je dobra, nemam to propojit dratem misto odporu?


No nevím jestli je nutný odpor, dává se pojistka, ale jinak musíš nejdříve zapnout klíček do druhé polohy a teprve potom propojit piny ;) na cca 2-3 vteřiny (je slyšet i takové jemné cvaknutí), potom vytáhneš dráty a vypneš klíček. Hotovo.
Taky jsem to takto dělával, ale koupil jsem raději reseter (něco kolem 600,-) a mám jistotu.

Tak ja už jsu z toho blbej :D Tady http://vs31.sweb.cz//Reset_servisu.doc se piše, že mám prvně propojit piny a až potom otočit klíčkem. Odpoledne se na to podívám a propojim to přes pojistku. Kdybych přemejšlel o reseteru, tak to už radši skutečnou diagnostiku :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: e36: olej inspection
PříspěvekNapsal: sob lis 21, 2009 2:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 7:24 pm
Příspěvky: 94
Bydliště: Příbor
Mikka píše:
Olda H píše:
Mikka píše:
Mam e36 rok 3/98, potrebuju vynulovat interval vymeny oleje. Spojil jsem v diagnosticky zasuvce pin 7 s pinem 19 pres 1K odpor, otocil klickem do druhy polohy, cekal a nic se nestalo. Mate nejaky typy co s tim? Pin 19 jsem promeroval a kostra tam je dobra, nemam to propojit dratem misto odporu?


No nevím jestli je nutný odpor, dává se pojistka, ale jinak musíš nejdříve zapnout klíček do druhé polohy a teprve potom propojit piny ;) na cca 2-3 vteřiny (je slyšet i takové jemné cvaknutí), potom vytáhneš dráty a vypneš klíček. Hotovo.
Taky jsem to takto dělával, ale koupil jsem raději reseter (něco kolem 600,-) a mám jistotu.

Tak ja už jsu z toho blbej :D Tady http://vs31.sweb.cz//Reset_servisu.doc se piše, že mám prvně propojit piny a až potom otočit klíčkem. Odpoledne se na to podívám a propojim to přes pojistku. Kdybych přemejšlel o reseteru, tak to už radši skutečnou diagnostiku :)


Je to stejný jak s reseterem. Nejdříve zastrčím reseter do konektoru, přepnu oil nebo inspekce, potom zapnu klíček do druhé polohy a zapnu reseter. Po daném čase (oil/inspekce) se rozsvítí všechny zelené, vypínám reseter a vypnu klíček. Takto jsem to dělal i s drátem s tím rozdílem že drát jsem dal do konektoru až po zapnutí klíčku. Vždy to fungovalo jak má. Vyzkoušej, uvidíš ;)

_________________
mám rád BMW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: e36: olej inspection
PříspěvekNapsal: ned lis 22, 2009 2:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 18, 2009 3:14 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: Slezsko
De to i přes odpor (1k), ale ten je nutný jen na inspection. Na oil service stačí i obyč. drát. Propoj ty svorky, zapni klíče do 2.polohy a čekej (cca 4sekundy) - mělo by se ti rozsvítit všech 5 zelených kontrolek. Jestli ne tak to zkus naopak 1. otoč klíči 2.propoj a čekej. Mi to taky nešlo hned, tak sem kombinoval až se to povedlo.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: e36: olej inspection
PříspěvekNapsal: stř lis 25, 2009 11:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:21 am
Příspěvky: 51
Bydliště: Moravské Budějovice
Tak se mi to konečně povedlo. Měl jsem otočenej klíček do druhý polohy a drátem sem spojil pin 7 a 19 a čekal asi 15 vteřin. Kolem 3 vteřin to nějak nefungovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: e36: olej inspection
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2009 8:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 18, 2009 3:14 pm
Příspěvky: 641
Bydliště: Slezsko
No ono ten reset je něco mezi nebem a zemi... :lol: Ale tak hlavně, že se povedlo.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO