BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je čtv dub 25, 2024 12:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2010 7:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 7:58 pm
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9
Zdravim. Chtel bych si neco objednat z ebay.com a docela me zarazila doprava. Chci si objednat batoh, ktery u nas nabizi par eshopu asi za 3500. Zkousel jsem ruzne evropske mutace ebay a vsude je to cca stejny a i s dopravou (pomerne levnou) to vyjde +/- 3000 na polsky dokonce skoro 4000 :-D Na US ebay by vysel na necelou dvojku ale doprava je navic 60 USD, coz me docela prekvapilo. Podnikam a dovazim docela dost zbozi, takze vim kolik co priblizne stoji, i kdyz priznavam, ze spis u tezsich a objemnejsich veci. Ten us prodejce to k nam posle pres USPS priority mail, coz je samozrejme zbytecny a tim padem predrazeny ale na nic jinyho neslysi. Resil uz nekdo takove to preposilani aby se vyhnul clu a DPH a s tim jiste spojeny i vyber rozumnejsiho (levnejsiho) shippingu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2010 11:31 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 2:58 pm
Příspěvky: 33
Bydliště: Brno
Slysel jsem o nejake firme mam pocit slovenske nebo polske, ktera tohle resi. Hlavne se to vyplati, kdyz se ma platit clo, coz ve tvym pripade nehrozi. Bohuzel uz nenajdu zdroj kde jsem k tomu prisel, musis googlit.
Amici maji postovny strasne predrazeny, zkus si to najit v Hong Kongu bude to za do 15US.

_________________
BMW M5 E34
http://videos.streetfire.net/video/wm/a ... dc2264.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 7:43 pm 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 11, 2009 10:38 pm
Příspěvky: 569
Do cca 200 dolaru vcetne postovneho se neplati clo ani DPH. Vygoogli si radeji aktualni zneni, ale mam pocit, ze je to tech 200 dolaru. Nad 200 dolaru se plati, proto se vyplaci se dohodnout s prodejcem, aby na zasilku uvedl nizsi cenu a fakturu poslal bokem (mrdky celnicky nekdy otviraji baliky). Samozrejme je vzdy riziko, ze se zasilka ztrati a je pak pojistena jen na uvedenou cenu.

_________________
E39 540i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 8:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 29, 2009 12:22 am
Příspěvky: 182
Bydliště: České Budějovice
Demostenes píše:
Do cca 200 dolaru vcetne postovneho se neplati clo ani DPH. Vygoogli si radeji aktualni zneni, ale mam pocit, ze je to tech 200 dolaru. Nad 200 dolaru se plati, proto se vyplaci se dohodnout s prodejcem, aby na zasilku uvedl nizsi cenu a fakturu poslal bokem (mrdky celnicky nekdy otviraji baliky). Samozrejme je vzdy riziko, ze se zasilka ztrati a je pak pojistena jen na uvedenou cenu.

150€, bez poštovného.

_________________
BMW e39 530iA kombajn - na prodej
Ford Mondeo 2.5V6 - premisťovák - na prodej
BMW e36 328i Cabrio - 1998, Orientblau, R6 Summer car :)
Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D - vyprošťovák - originální příslušenství BMW
ex. BMW e39 530d - dehťák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 11:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 7:58 pm
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9
fidzi píše:
Demostenes píše:
Do cca 200 dolaru vcetne postovneho se neplati clo ani DPH. Vygoogli si radeji aktualni zneni, ale mam pocit, ze je to tech 200 dolaru. Nad 200 dolaru se plati, proto se vyplaci se dohodnout s prodejcem, aby na zasilku uvedl nizsi cenu a fakturu poslal bokem (mrdky celnicky nekdy otviraji baliky). Samozrejme je vzdy riziko, ze se zasilka ztrati a je pak pojistena jen na uvedenou cenu.

150€, bez poštovného.

Tohle ja vsechno vim. Me se jen zda zbytecne prepalena ta doprava. Asi me motivujou k vetsimu nakupu :-D Koukal jsem na mozna troje stranky preposilani z ebay ale je to spis pro truhliky bez paypalu a bez elementarni anglictiny. Doprava tam stoji to samy, co rovnou od prodejce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 12:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 29, 2009 12:22 am
Příspěvky: 182
Bydliště: České Budějovice
Amerika je prostě západní stát. Tam když ti nesou tvůj balík na poštu tak to vypadá asi následovně: Osoba A, hlavní kápo, to zabalí, asistent olepí izolepou a popíše. Zavolá posíčka, kterej to donese z kanceláře ke dveřím. U dvěří si to vezme maník z USPS a dopraví to do depa. V depu si to převezme další maník a zaveze to do většího depa.... až je to na letišti a letí to k nám. V číně je to jinak. Tam to zabalí jeden maník a vzhledem k počtu obyvatel si to podávají z ruky do ruky až do Evropy.

_________________
BMW e39 530iA kombajn - na prodej
Ford Mondeo 2.5V6 - premisťovák - na prodej
BMW e36 328i Cabrio - 1998, Orientblau, R6 Summer car :)
Toyota Land Cruiser 120 3.0 D4D - vyprošťovák - originální příslušenství BMW
ex. BMW e39 530d - dehťák


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 2:02 am 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: ned říj 11, 2009 10:38 pm
Příspěvky: 569
Kazdopadne existuji eshopy (napr http://www.dealextreme.com), ktere dovazi rovnou z ciny a ty maji po celem svete postovne zdarma. I kdyz si objednate kravinu za pul dolaru, tak neplatite postovne.
Postovne z USA je obecne vzdy drahe, na druhou stranu i tak ty veci vychazi levneji nez tady, coz je smutne.

_________________
E39 540i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 7:58 pm
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha 9
Demostenes píše:
Kazdopadne existuji eshopy (napr http://www.dealextreme.com), ktere dovazi rovnou z ciny a ty maji po celem svete postovne zdarma. I kdyz si objednate kravinu za pul dolaru, tak neplatite postovne.
Postovne z USA je obecne vzdy drahe, na druhou stranu i tak ty veci vychazi levneji nez tady, coz je smutne.

Tak to bysme mohli rozebirat do nekonecna samozrejme - proc je to tam levnejsi nez u nas. Ja jsem s tim smirenej a resim tu dopravu. Je mi jasny, ze kdyz si treba u nas nekdo objedna pres eshop nejakou blbinu za 200, tak ten prodejce svuj zisk utopi v materialu a casu na baleni a ceste na postu. Tak nasadi postovny 110 Kc treba, i kdyz realne ho to stoji treba 60. Bud to zakaznika motivuje k vetsimu nakupu a nebo proste holt zaplati za pohodli a prodejce vydela i na tom postovnym. Vim ale i o eshopech (jednom obrim nejmenovanem), ktery ma taky pausal na dopravu PPL asi 100,- bez ohledu na cenu zbozi, i kdyz pri jejich velikosti za jakykoliv balicek plati PPLce asi 50,-. A tenhle ebay prodejce o ktereho mi jde vypada podle referenci i poctu nabizeneho zbozi na pekneho macka, tak mi netvrdte, ze nema s tim svym dopravcem nejaky skvely deal. Ja verim, ze ma ale rad trhne nejaky dolac i na doprave.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2016 10:12 am 
Offline

Registrován: ned dub 17, 2016 10:10 am
Příspěvky: 1
Ahoj při dovozu zboží z třetích zemí jako je Čína nebo USA se dají ušetřit nemalé peníze viz tento článek http://webus.cz/dovoz-zbozi-z-usa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: eBay.com a doprava z USA
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2016 3:38 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 27, 2016 1:31 pm
Příspěvky: 6
ZapBranigan píše:
Demostenes píše:
Kazdopadne existuji eshopy (napr http://www.dealextreme.com), ktere dovazi rovnou z ciny a ty maji po celem svete postovne zdarma. I kdyz si objednate kravinu za pul dolaru, tak neplatite postovne.
Postovne z USA je obecne vzdy drahe, na druhou stranu i tak ty veci vychazi levneji nez tady, coz je smutne.

Tak to bysme mohli rozebirat do nekonecna samozrejme - proc je to tam levnejsi nez u nas. Ja jsem s tim smirenej a resim tu dopravu. Je mi jasny, ze kdyz si treba u nas nekdo objedna pres eshop nejakou blbinu za 200, tak ten prodejce svuj zisk utopi v materialu a casu na baleni a ceste na postu. Tak nasadi postovny 110 Kc treba, i kdyz realne ho to stoji treba 60. Bud to zakaznika motivuje k vetsimu nakupu a nebo proste holt zaplati za pohodli a prodejce vydela i na tom postovnym. Vim ale i o eshopech (jednom obrim nejmenovanem), ktery ma taky pausal na dopravu PPL asi 100,- bez ohledu na cenu zbozi, i kdyz pri jejich velikosti za jakykoliv balicek plati PPLce asi 50,-. A tenhle ebay prodejce o ktereho mi jde vypada podle referenci i poctu nabizeneho zbozi na pekneho macka, tak mi netvrdte, ze nema s tim svym dopravcem nejaky skvely deal. Ja verim, ze ma ale rad trhne nejaky dolac i na doprave.


tak, tak... :roll:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO