BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je úte dub 23, 2024 9:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 1:16 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 1:05 pm
Příspěvky: 307
Máte někdo s vůlí zkušenosti? Vím jistě,že je to ve skříňce,mám i náhradní,bohužel z auta co mu klekl motor,tak ji nebylo možné vyzkoušet a dávat ji tam,když může být taky špatná se mi fakt nechce.
Dá se třeba nějak seštelovat ? Vůle je cca 4cm,což je hooodně a jezdit s tím není vůbec příjemné ;)

_________________
BMW E34 525i 24V The best of BMW..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 5:33 pm 
Offline

Registrován: pon úno 01, 2010 11:27 am
Příspěvky: 120
stačí dotáhnout domeček ... je to šroub zakontrovanej matkou ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 8:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte říj 13, 2009 12:21 pm
Příspěvky: 162
Bydliště: praha-západ
Vůbec nad tím nelaboruj.Utažení pomůže tak z 10%.Většinou se po utažení nevrací volant a nebo jde řízení ztuha tak,že pak auto honíš po silnici.

_________________
LAND ROVER DISCOVERY TD5
BMW R1150GS
BMW 318i

BĚŽNÝ SERVIS BMW
ex:318i e30,318is e30,318i e30,525i e34,318is e36,523iAt e39,318it e30,318it e30,316it e30,316it e30,318it e36,525iXt e34,X5 e53,330xi e46.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 10:13 pm 
Offline

Registrován: pon úno 01, 2010 11:27 am
Příspěvky: 120
libovka píše:
Vůbec nad tím nelaboruj.Utažení pomůže tak z 10%.Většinou se po utažení nevrací volant a nebo jde řízení ztuha tak,že pak auto honíš po silnici.


vždy sem to takhle řešil optimase nikdy nedosáhne ae zlepšení je mnohem víc než 10% to se budu klidně hádat ... ikdyž možná záleží na stavu jesli už to je hodně v háji tak to třeba nepomůže až tak ae za zkoušku nic nedá ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 12:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned pro 27, 2009 7:34 am
Příspěvky: 239
Bydliště: Plzeň
Zkus to seštelovat tim šroubem co je zezhora zajištěnej kontramatkou. Když budeš utahovat tak by se vůle mohla zmenšít,ale zároveň půjde řízení víc ztuha. Doporučuju to dělat se zvednutym předkem auta. Jedině tak se to nechá rozumně nastavit. Pomůže to možná trochu nicméně vůli úplně těžko odstraníš. Jedině že by se v tom někdo předtim vrtal a ten šroub nesmyslně povolil. Jiná převodka bude nejspíš správná volba. Nemam zkušenost s tim jak u vyndaný převodky poznat, že má vůli, ale já bych ji narval do svěráku a normálně zkusil vůli. Nedával bych tam nic co nebude super a radši sháněl dokud neseženu úplně bez vůle.
ona totiž vůle v převodce byť jen minimální strašně zhoršuje pocit z řízení.
Ještě ted vzpomínam na to jak se mi při cestě z práce náhle na mém prvnim autě patnáctikouli žigulu udělala nepatrná vůle v převodce. Najednou se auto začalo nezvykle vlnit a musel sem pořád vyrovnávat směr abych jel tam kam chci. Po zastavení a zkoušce vůle mě ale nejvíc zarazilo, že na obvodu toho obrovskýho volantu byla vůle do 1 cm a přesto to dělalo tak hrozný věci.
Takže vim dobře co radim a vim, že pokud měnit převodku tak jedině za takovou co nemá vůli vůbec žádnou nebo spíš co má vůli zanedbatelnou (v toleranci výrobce) a pak přijde ten pěkný pocit z ovládání auta. Ovšem pokud všecko ostatní je v pořádku.
Problem bude, že se tak zachovalá převodka blbě shání, protože všechny ty vraky ze kterejch se vyndavají díly už mají najeto 2x víc než převodka vydrží bez vůle. Jestli se nechá nějak repasovat netušim a samozřejmě by byla nejlepší nová, ale zase kdo chce tolik peněz do tak starýho auta investovat.

_________________
E34 540i
E34 535i
Scorpio 2 combi 2.3i Ghia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 9:07 am 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 1:05 pm
Příspěvky: 307
Hmm,právě,co jsem se díval,tak nová výjde na cca 1000 euro. Bohužel stránku nemůžu najít,bylo to nějak group parts(origo náhradní díly)

Asi mi nezbude ,než zkoušet,která je ta pravá :( ...alespoň si to nacvičím:)

Nevíte jak je udělaná? Nejde třeba rozdělat a tak zjistit,jestli je šnek moc vychozený a třeba ji složit ze dvou skříněk?

Auto bylo údajně ťuknuté na levou stranu...ťuknuté :D ..byla měněná maska,nárazník,světla blinkry,kapota byla v pohodě,nebo je krásná z jiného auta,ale podběh,nosník a podobně je bez škrábnutí,stejně tak mezery kapota-blatník jsou na obou stranách stejné,rana to byla asi hlavně na kolo,na zimních jsem našel jeden liťák asi 2cm vykouslý ;) . Myslíte,že se vůle mohla způsobit tím? Volant jde krásně zlehka,takže skříňku asi nikdo nerovnal. Zkusím ji dotáhnout..nic nepokazím,pokud půjde vyhodit,tak to aspoň zkusím ;)

Máte s výměnou někdo zkušenosti,ze spodu to vypadá,že se bude muset vydělat asi hodně věcí,než se krabička vzdá svého místa. Díky za každou radu:)

_________________
BMW E34 525i 24V The best of BMW..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 3:36 pm 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 9:07 am
Příspěvky: 288
Bydliště: Vodochody
Má někdo foto kde se event. má co dotáhnout? je možnost repase? díky

_________________
Jsem spokojeným uživatelem BMW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 2:16 am 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 1:05 pm
Příspěvky: 307
Úplně nahoře na skříňce řízení je takový štelovací šroubek-matka s šroubkem bez hlavičky,jen na šroubovák..myslím. A pokud máš nad skříňkou ještě ABS modul,což už jsem taky viděl,tak se musíš dostat až pod něj. Může ti tam ještě bránit alternátor,v mém případě musí jít dolů,aby byl lepší přístup. Už jsem konečně našel adresu na ty stránky s dílama pro BMW. Akorát je mám na jiném PC. Taky zítra dodám...
Akorát mě teda zklamalo,že tu skříňku mají za 909 euro bez DPH REPASOVANOU,což je i odpověď na tvou otázku a asi se to finančně nevyplatí :cry:

_________________
BMW E34 525i 24V The best of BMW..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 12:13 pm 
Offline
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon říj 12, 2009 9:07 am
Příspěvky: 288
Bydliště: Vodochody
jasný tak to chápu, mám tady právě jednu převodku řzení tak až jí vymontuju a očistím tak jí snad nafotím. jinak repas takovýho prevíta za skoro 1000Eur to je děs, to už je jak repas automatu.

_________________
Jsem spokojeným uživatelem BMW


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: BMW E34 vůle v řízení
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 4:13 pm 
Offline

Registrován: úte úno 02, 2010 1:05 pm
Příspěvky: 307
Tak tady je ta adresa,kde by mělo jít sehnat vše do posledního šrouběčku:)

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... ary/browse

Já tu svoji zkusím dotáhnout a přes zimu to nějak přežiju. Na jaro se s tím zkusím porýpat víc a asi ji i vyměním,za tu náhradní nezkoušenou. Už nemám možnost na zvedák,ani do dílny :( . A platit za to je poslední,co bych potřeboval ;)

Všechnu práci udělá starý velký vysokozdvižný ruský vozík :lol: I když s obsahem něco přes 5 litrů a 6 válcema to taky není zadarmo :D

_________________
BMW E34 525i 24V The best of BMW..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO