BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je ned kvě 26, 2024 4:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kolísání výkonu
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2018 9:52 pm 
Offline

Registrován: pon črc 23, 2018 9:05 pm
Příspěvky: 1
Ahoj všem,

mám dost specifický problém. Auto při akceleraci, zejména na vyšší stupeň (4,5) má výkyvy ve výkonu.
Při akceleraci zpočátku vše v pořádku, auto zatáhne jak má, spotřeba letí lineárně nahoru, ale někde u 14l spotřeby auto jakoby omezilo výkon, na 1-2 sekundy, spadne spotřeba na 8-9l,
auto v tu chvíli stále táhne, ale o dost méně, jakmile se za vteřinu dvě vzpamatuje, znovu zatáhne a toto celé se opakuje.

Na nižší převodové stupně jsem nezaznamenal podobné kolísání v průběhu, ale přijde mi, že auto na stejný stupeň někdy zatáhne jako prase a někdy méně.
Vyměnil jsem komplet podtlakové hadičky, zkontroloval na úniky podtlaku (vše ok), vyměnil veškeré filtry, vyčistil jsem EGR, vyčistil MAF i MAP senzor čističem kontaktů, problém však přetrvává.
Diagnostika nehlásí žádný problém.

Co mě napadá tak špatná palivová pumpa, špatně nastavené táhlo na ovládání turba, že by tlačilo moc a řídící jednotka omezila výkon aby nedošlo k poškození, případně vytahaný řetěz a tím pádem i špatné časování?
Čeho jsem si ještě všiml, tak v sání jsou usazeniny karbonu, něco tam je, ale nic hrozného to není. Nemyslím si, že by to mělo souvislost s v.u. problémem, na diesel normální řekl bych.

BMW E46 320d 100kw

Díky moc za veškeré rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO