BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je čtv dub 18, 2024 2:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hlučný kompresor - X5 E70 3,0D xDrive
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2018 3:38 pm 
Offline

Registrován: pon črc 02, 2018 3:34 pm
Příspěvky: 1
Mám problém s hlučností kompresoru po výměně za nový a rád bych požádal o radu.

Problem 1: nefunkcni klimatizace - pred rokem
Okruh naplnen chladivem s UV kapalinou pro identifikaci uniku

Vysledek: Auto zacalo chladit

Problem 2: po roce Nefunkcni klimatizace
identifikovany unik u chladice a kompresoru
Poprve vymeneny chladic a kompresor za znacku Nissens
Naplneno chladivem

Vysledek: Auto zacalo chladit, nakladny servis spojeny s nakupem dvou novych dilu dokoncen

Problem 2 (aktualni): Jiz pri ceste ze servisu jsem uslysel zvlastni hluk z kompresoru pri ubrani plynu
Jel jsem znovu do servisu, kde objevili mimo hlaseneho hluku udajne jeste ubytek chladiva, ale mel rozhozenou vahu v servise.
Vycistili okruh od UV barvici latky a znovu naplnili ve spravnem pomeru oleje a chladiva.
Vymenili take ventilky za orig BMW protoze byly zanese UV barvivem a korektne se neoteviraly.
Kompresor chodil nicmene jiz tak predplneny a pomer olej x chladici kapalina byl udajne v poradku tak, jak ma byt

Vysledek - aktualni stav:
Tentokrat byl vuz v servise pomerne dlouho z duvodu nutnosti objednat se na vycisteni okruhu. Auto chladi, zvuk z kompresoru se udajne snizil, ale stale je pritomen a pri zamereni se na to je znatelny (pridam plyn, pustim a slysim nekde v prostoru ridice (zrejme vydechy klimatizace) zvuk vzdalene podobny tomu jako kdyz jede tramvaj).

Udajne to muze byt v kompresoru Nissens a jeste se nikdy s nicim podobnym i pres konzultaci s kolegou nesetkali, udelali 100% maximum a neni nic dalsiho, co by mohli vyzkouset.

Dotaz - co dál?:
Setkal jste se prosim nekdo s necim podobnym? Mate nejaky tip na to co proverit?

Ma smysl vyndat cely kompresor, reklamovat ho dodavateli a dat tam provizorne ten original at mohu s vozem jezdit, s tim ze po nich mohu zkusit pozadovat naklady s tim spojene?

Kdyz vezmu celkovy postup od lonska, tak to auto uz bylo kvuli klimatizaci v servise 4x za rozhodne ne male naklady a ted mne ceka dovolena nekolik tisic km najezd a nerad bych, aby se neco prihodilo.

Diky moc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO