BMW fórum

Diskusní fórum přátelů značky BMW a automobilů obecně

 

Právě je sob dub 20, 2024 1:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: pát kvě 06, 2011 9:30 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 11:06 pm
Příspěvky: 2
tak co stim ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 7:50 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
Začal bych tím, že bych sundal kastlík a zjistil, co tam vlastně máš. Bez toho je to věštění z kávové sedliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 8:34 am 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 4:46 pm
Příspěvky: 21
potřebuju poradit mám E39 tds 97 rok,motor točí ale nechytne,čerpadlo nedává naftu,je možné že to dělá imobilizér,auto odemlnu jen klíčem origo dálkový nějak nefunguje! díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 11:19 am 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
grochi007 píše:
potřebuju poradit mám E39 tds 97 rok,motor točí ale nechytne,čerpadlo nedává naftu,je možné že to dělá imobilizér,auto odemlnu jen klíčem origo dálkový nějak nefunguje! díky


Jestliže je auto po 3/97, pak je možné, že je rozpárovaná jednotka imobilizéru s jednotkou motoru. Pokud točí a nechytne a příčina je v imobilizéru, znamená to, že jednotka imobilizéru poznala klíč, ale jednotka motoru nepozná jednotku imobilizéru. Příčin ale může být řada, nejen imobilizér.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 11:49 am 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 4:46 pm
Příspěvky: 21
měnil jsem totiž motor a dal jsem tam z e36!! jak mám ted postupovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: stř kvě 25, 2011 3:48 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
A měnil jsi i jednotky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: pát kvě 27, 2011 10:29 am 
Offline

Registrován: ned kvě 15, 2011 4:46 pm
Příspěvky: 21
neměnil,a kterou jednotku máš namysli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2011 1:00 pm 
Offline

Registrován: pon říj 12, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 300
Předpokládám problém v rozdílu v zapojení motorové elektriky. Zvlášť jestli motor pochází z auta do 12/94. Máš možnost ověřit, z jakého roku je motor? Pokud jsi neměnil jednotky, ale jen fyzicky motor, přijde mi to jako nejpravděpodobnější možnost závady.

S imobilizérem mají něco společného jednotky DDE (u dieselu jednotka motoru) a EWS2 nebo EWS3 (do E39 se dávaly obě podle roku výroby).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 12:54 am 
Offline

Registrován: pon čer 13, 2011 12:49 am
Příspěvky: 1
Gummidek píše:
HonzikJan2 píše:
Odkud jsi? Pokud z Prahy, tak pokud vyndáš jednotku imobilizéru, můžeme ti udělat čip.
nebo i víc čipů, aby se ti tohle už nestalo


No to je problém jsem z Brna. Ještě bych rád věděl kde tu jednotku immo najdu. A kolik by to stálo?


Hele tak asi takhle, nenasel jsem kde ta jednotka je... takze:

Jednotka je pod palubkou bud na strane ridice nebo strane spolujezdce (u E34 z hlavy nevim, u E39 je u spolujezdce za odkladaci schrankou, u E46 u ridice pod A-sloupkem, u E36 za kastlikem spolujezdce). Poznasš ji podle velkeho tlusteho 15pinoveho konektoru, ktery se zajišstuje nasunutim plastoveho dilu z boku. V roce 95 se davaly dva typy teto jednotky: Bud s hlinikovou krabickou, nebo cernou plastovou krabickou.

Samostatny cip 900 Kč, pokud bys chtel udelat i klic, tak 500 Kc za samostatny cip a 1100 Kc za vybroušsni klic s cipem.




Pokud by jsi to chtel, musel by jsi poslat jednotku EWS a klic .. kuli vybrouseni postou k nam a my ti to pak poslat z5 .. pokud si nechces udelat vylet ;)[/quote]


Zdravím já bych měl zajem, chtěl bych rozchodit dalkové ovladání v klíčku ? Kam bych se v tydnu mohl zastavit ?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 520i immobilizér (jak ho obejít)
PříspěvekNapsal: stř bře 22, 2017 11:36 am 
Offline

Registrován: stř bře 22, 2017 11:32 am
Příspěvky: 1
Bmw e34 1995 byl tam motor m50b20 vanos,
Dal jsem tam motor m50b25 bez vanos z roku 1991 i s řídící jednotkou + kabeláž, starter točil motorem ale nešla jiskra na svíčky ani nešlo palivo, čerpadlo netlacilo, tak jsem sehnal elektriku z e34 b25 bez vanos z roku 1991 aby to komunikovalo,
Přehodil jsem el. svazek, dal baterku, otočil klíčem kontrolky se rozvistili, starter začal točit, po par otockach sem vybil baterku, vypojil sem, dal jinou nabitou, byl cejtit benzín, tak sem dotahl hadicku k vstřikování, takže to už tlacilo benzín oproti před tím, no a připojil jsem baterku otočil klíčem kontrolky svítí ale starter neotoci, tak jsem zjistil od ostatních že mám najit ews-imobilizér, vypojil jsem baterku, vypojil jsem konektor od ews-imobilizér prestrihnul jsem piny 1 a 3 a spojil, tak mi to bylo řečeno, a nic, měřil jsem jestli jde proud do motoru a jde,
Někdo nějaké nápady ? Nebo někomu přivezu jednotku, mám i původní z m50b20..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz
phpBB SEO